Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Lumos - kask może być jeszcze bezpieczniejszy!

Lumos - kask może być jeszcze bezpieczniejszy!

Data: 2015-08-25
Źródło: Informacja własna

Widoczność na drodze to ważny temat w świecie rowerzystów. Nasza widoczność w warunkach nocnych to prawdziwe wyzwanie. Czy inteligentny kask z wbudowanym oświetleniem to krok w dobrą stronę?

Kask Lumos

Lumos to kask wyposażony w światło przednie i tylne. Dodatkowo kask posiada akcelerometr, który wzbudza światła stop, a także kierunkowskazy sterowane bezprzewodowo z kierownicy. Wszystko wykonano w technologii LED.

Kask Lumos

Kask jest ładowany przez port USB.

Czy jest to dobre rozwiązanie? Na pewno podnosi ono poziom naszego bezpieczeństwa. O ile lampki pozycyjne zazwyczaj już posiadamy, to sygnalizacja "stop" oraz kierunkowskazy to nowość. Każdy, kto jeździ nocą wie, jak problematyczne jest sygnalizowanie skrętu... są wprawdzie odblaski, ale to nie to samo co kierunkowskaz.

Jedyną wadą produktu, jaką dostrzegam, może być jego masa. Twórca jej nie podaje, ale ogniwa na pewno podniosą wagę kasku.

Kask Lumos

Produkt można zdobyć poprzez Kickstarter, wspierając twórcę kwotą 119$. Lumos dostępny jest w wersji czarnej i białej-perłowej.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2016-09-12 13:50 anonim | niby fajne ale...
Jaki fajny jest ten kask to kazdy widzi. Napisze wiec minusy ktore dostrzegam.

1. Cena kosmiczna.
2. Jak stoisz na skrzyzowaniu z wlaczonym migaczem a do tego rozgladasz sie na boki to takie migacze sa gorzej widoczne niz np swiatelko zamontowane pod siodelkiem sie nie kreci - mam na mysli rowerowe swiatlo stopu z migaczami.