Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Mark Beaumont - rowerem w 80 dni dookoła świata

Mark Beaumont - rowerem w 80 dni dookoła świata

Data: 2017-09-30
Źródło: Informacja własna

Jak wszyscy wiemy Filip Fogg okrążył świat w 80 dni. Jednak po pierwsze było to tylko w książce, a po drugie podróżnik korzystał ze wszystkich środków transportu. Teraz podobnego wyczynu - tym razem już w rzeczywistości i siłą własnych mięśni - na rowerze - podjął się szkot Mark Beaumont.

Mark Beaumont - rowerem w 80 dni dookoła świata

Obecnie rekord należy do Andrewa Nicholsona, który w 2015 roku dystans 29.173 km pokonał w 123 dni. O 2 dni szybciej niż poprzedni właściciel rekordu z 2010 roku Anglik - Alan Bate. Beaumont chciał pobić rekord aż o 43 dni. Rozpoczął 2 lipca w Paryżu i aby tego dokonać codziennie musiał przejechać około 400 km. Każdego dnia po 16 godzin.

Mark Beaumont ostatecznie pobił rekord świata o 45 dni. Przejechanie na rowerze dookoła świata 29 019 km zajęło mu 78 dni, 14 godzin i 40 minut.

Mark jechał na rowerze szosowym KOGA Kimera Premium z nieco szerszymi oponami (28 mm) dla większego komfortu oraz hamulcami tarczowymi. Podróż ta była też dobrym sprawdzaniem dla Shimanowskiego systemu elektronicznego zmieniania przełożeń Di2.

Mark Beaumont - rowerem w 80 dni dookoła świata

Beaumonta wspierał sześcioosobowy team, który jechał w dwóch kamperach za nim. Dlatego nie musiał się martwić o jedzenie picie czy nocleg. Za każdy aspekt wyprawy odpowiadała inna osoba. Łącznie z fizjoterapeutami zajmującymi się mięśniami i ciałem sportowca.

Zgodnie z zasadami bicia rekordu ani samochody wspierające nie mogły jechać przed nim ani inni rowerzyści nie mogli dołączać do niego - wszystko to byłoby uznane za niedozwoloną pomoc.

Trasa przebiegała przez Europę, Rosję, Mongolię, Chiny, Australię, Nowa Zelandię Kanadę oraz USA.

Mark Beaumont - rowerem w 80 dni dookoła świata

Stroni poświęcona temu wyczynowi: artemisworldcycle.com.

Zdjęcia i grafika: artemisworldcycle.com

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2020-03-23 11:12 anonim |
Секрет евреев: Еврейские мужчины лечат простатит за 2-3 недели!
Один раз в жизни! Раз и навсегда! Узнаем как... http://bit.ly/3bqeXp9
Liczba pozycji:
1 2