Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Masa Krytyczna we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Zielonej Górze

Masa Krytyczna we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Zielonej Górze

Data: 2008-05-30
Źródło: Informacja własna

W piątek - 30 maja, jak co miesiąc o godzinie 18:00 ruszają Masy Krytyczne we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz po raz pierwszy w Zielonej Górze

Wrocław: Z placu Bema
Kraków: z Rynku
Warszawa: Pomnik Kopernika
Szczecin: Plac Lotników
Zielona Góra: Pl. Bohaterów (godzina 17.00)

Po raz pierwszy Masa odbędzie sie w Zielonej Górze. Kolumna rowerów wyruszy w piątek, o godz. 17.00 z pl. Bohaterów i przejedzie głównymi ulicami Zielonej Góry: Boh. Westerplatte, al. Wojska Polskiego, al. Konstytucji 3 maja. Do akcji zgłosiło się już około stu rowerzystów. Przejazd zabezpiecza policja.

Masa Krytyczna to przejazd przez miasto maksymalnie dużej liczby rowerzystów. Chcemy w ten sposób przypomnieć kierowcom i władzom miasta że rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i w ten sposób chcemy być traktowani. Miasta są dla ludzi a nie dla samochodów! Pokażmy że jest nas wielu, że warto tworzyć dla nas odpowiednią infrastrukturę, że rower to doskonały środek transportu i wypoczynku! Być może zaczną nas w końcu zauważać. To zależy również od Ciebie!!!

Pamiętaj o sprawnym oświetleniu roweru i o dzwonku. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego. Zadbasz w ten sposób o swoje bezpieczeństwo i nie dasz pretekstu policji.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!