Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Minister Infrastruktury zalegalizuje wprowadzanie rowerów na dworce kolejowe!

Minister Infrastruktury zalegalizuje wprowadzanie rowerów na dworce kolejowe!

Data: 2009-02-23
Źródło: sekcja rowerzystów miejskich
Dzięki interwencji Sekcji Rowerzystów Miejskich w Poznaniu Minister Infrastruktury zmieni § 2 pkt 8 rozporządzenia z dnia 23 listopada 2004 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych (Dz.U. Nr 264, poz. 2637).

Powołany przepis rozporządzenia przewiduje, że na obszarze kolejowym zabrania się "wprowadzania na perony, do holów, poczekalni, tunelów i przejść między peronami oraz w pobliżu torów nieprzeznaczonych do przewozu koleją rowerów, motorowerów, motocykli lub innych pojazdów, z wyjątkiem wózków inwalidzkich i dziecięcych". Wprowadzenie roweru do holu dworca czy też na peron dopuszczalne jest jedynie wówczas, gdy rower ten jest "przeznaczony do przewozu koleją".

Przepis ten zabrania wprowadzenie roweru np. w sytuacji zakupu biletu kolejowego na dzień następny. Praktyka pokazuje, że nie był to martwy przepis, ale nagminnie służył sokistom do podreperowywania statystyk liczby nakładanych mandatów. Teraz to się ma zmienić. Należy mieć nadzieję, że rozporządzenie zostanie zmienione jak najszybciej!

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!