Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Rowery legalne na dworcach kolejowych

Rowery legalne na dworcach kolejowych

Data: 2013-11-24
Źródło: Informacja własna

Rower na dworcuOd 29 listopada będzie legalne wprowadzanie na dworce kolejowe, stacje, perony, hole i tunele rowerów, które nie są przeznaczone do przewiezienia pociągiem. Zmiana w istocie jest kosmetyczna i nie umożliwia nadal jazdy rowerem po dworcach.

Nowy przepis jest związany z nowelizacją rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych (Dziennik Ustaw 2013 1319).

W rozporządzeniu wśród pojazdów, które miały zakaz wprowadzania na perony, do holów, poczekalni, tunelów i przejść między peronami oraz w pobliżu torów znalazły się motorowery i inne pojazdy. Teraz wyjątek będą stanowić rowery oraz wózki inwalidzkie i dziecięce. Jednak nadal zakaz obowiązuje wózki rowerowe, riksze i rowery szersze niż 0,9 m.

Tak naprawdę zmiana jest bardzo kosmetyczna - teraz teoretycznie pracownicy kolei mogą nas wyprosić z terenu kolejowego, jeśli znajdujemy się na nim z rowerem, a nie zamierzamy wsiąść do pociągu.  Teraz będzie to legalne i przyda się gdy razem z rowerem przyjedziemy na dworzec np. odebrać przesyłkę konduktorską, kupić bilet, czy po prostu skorzystać ze sklepów w holu dworca.

Pamiętajmy że nadaj nie wolno jeździć rowerem po terenie kolejowym.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!