Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Nowa książka "Makaron w sakwach"

Nowa książka "Makaron w sakwach"

Data: 2012-11-07
Źródło: Informacja własna

Makaron w sakwachNakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka "Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery" autorstwa Piotra Strzeżysza.

Jest to kolejna już pozycja wydawnictwa specjalizującego się w książkach podróżniczych oraz przewodnikach. Tym razem razem jest to zapis z podróży rowerowej przez Amerykę Południową, którą Piotr Strzeżysz odbył w 2011 roku.

UWAGA !

Otrzymaliśmy jeden egzemplarz książki do rozlosowania wśród naszych czytelników. Informacja o konkursie pojawi się na naszej stronie na https://www.facebook.com/wRowerpl

fragment rozdziału Podróż przez Andy:

Rozsiadłem się na niedużym placyku. Zajadałem konserwę, popijając jęczmienną nalewką, kiedy przysiadł się do mnie postawny, barczysty mężczyzna.

(...) skąd jesteś?Z Polski.(...)A sól w Polsce jest?Sól? Tak, mamy sól. Dużo soli.Dużo macie soli? Ale nie tyle, co w Boliwii, tutaj wszędzie sól.Tak, tyle to pewnie nie mamy, ale też mamy dużo, tylko że nie w jeziorach.Nie w jeziorach? Hmmm... A po ile w Polsce kilo soli?Dwa dolary - mówię i patrzę, jak mężczyźnie zaświeciły się oczy.Dwa dolary!! Puta madre! Jak mówiłeś? Polska? Jaki piękny kraj! Jadę, dwa dolary!

Puta madre! Daleko do tej Polski? Ile dni samochodem? Sąsiad ma ciężarówkę, załadujemy ją solą i wrócimy bogaci! Dwa dolary za kilogram! Tutaj całe jeziora soli, po horyzont! Powiedz, jak się jedzie do tej Polski?

Makaron w sakwachO książce:

Polecieć na drugi koniec świata, aby męczyć się długą jazdą na rowerze i żywić się kolejnymi porcjami makaronu z makaronem? Pedałować wiele dni przez zaśnieżone góry Alaski, czujnie rozglądając się za głodnymi niedźwiedziami? I w dodatku robić to za własne pieniądze, a co gorsza, dla przyjemności? Dla większości z nas to czyste szaleństwo, ale na szczęście nie dla Piotra Strzeżysza!

O autorze:

Autor po raz kolejny zadziwia nas swoim zapałem, energią i żelazną konsekwencją w dążeniu do celu. Jest przy tym rzadkim przykładem osoby wręcz emanującej otwartością na wszelkie przygody i chęcią poznawania nowych ludzi. Tym razem postanowił wyruszyć do obu Ameryk, a plonem tych wypraw jest książka opisująca, co przeżył, kogo spotkał na swojej drodze i dlaczego w życiu rowerzysty tak ważny jest tytułowy makaron.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!