Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu - 3 sierpnia

Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu - 3 sierpnia

Data: 2014-06-04
Źródło: Informacja własna

W niedzielę 3 sierpnia zapraszamy do Zieleńca na Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka "Fisha"

Półtora tysiąca uczestników startowało już z nami w poprzednich edycjach ścigając się o tytuł Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim. W ubiegłym roku zdobył go Piotr Kurczab, student Politechniki Wrocławskiej, który pokonał 55 km. To trasa dla bardziej wytrwałych, do wyboru jest jeszcze drugi wariant, 30 km.

Startujemy na wysokości 880 m, najwyżej ze wszystkich maratonów w Polsce. Trasy są poprowadzone przez malownicze i wymagające Góry Orlickie i Bystrzyckie, stokami Zieleńca, obok czeskiego schroniska Masarykova Chata, Drogą Ku Szczęściu, w pobliżu rezerwatu Torfowisko. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa.

 

Nasza impreza ma już swoich fanów, niektórzy biorą udział w każdej edycji. Jeżdżą solo lub rodzinnie. Jak startująca wspólnie z mężem wrocławianka Monika Strychar, która rok temu założyła koszulkę Mistrzyni Dolnego Śląska. To zawody dla każdego: przed rokiem na podium wspólnie stanęli 70-letni Jan Kocemba i dwunastoletni Marcel Kicaj, najstarszy i najmłodszy z zawodników.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka "Fisha", informatyka i entuzjastę kolarstwa. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej "Polska na rowery". Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej. Zapisy już trwają, zapraszamy na www.memorial.bikebrother.pl


KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!