Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Ryanair - droższy rower

Ryanair - droższy rower

Data: 2015-07-06
Źródło: Informacja własna

Tania linia lotnicza Ryanair podniosła opłaty za przewiezienie roweru. Zamiast dotychczasowej opłaty 50 euro trzeba będzie zapłacić 60 euro.

Aby zabrać ze sobą rower do samolotu linii Ryanair trzeba uiścić  dodatkową opłatę za bagaż. Obecnie wynosi ona 60 euro / 285 zł za lot w jedną stronę.

Oznacza to, że nawet jeśli uda nam się kupić tani bilet na lot tam i z powrotem w cenie np. 50 zł, to jeśli weźmiemy ze sobą rower musimy zapłacić: 50 + 285 +285 zł = 620 zł.

Co ciekawe ze przewiezienie innych sprzętów sportowych opłata zmalała - np za 40 euro w jedną stronę można zabrać samolotem Ryanaira narty a przewiezienie torby golfowej i małego sprzętu np: wędki, kijów hokejowych zapłacimy tylko 30 euro. 

Przypomnijmy także, że w samolotach linii Ryanair rowery muszą być zapakowane w torbę ochronna bądź być przewożone w pudelku. Rowerów elektrycznych przewozić w samolotach Ryanair nie można.

Zmiana została wprowadzona pod koniec kwietnia'2015.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2016-04-28 14:59 anonim | przewóz roweru
a czy nadal obowiązują takie zasady jeśli chodzi o przewóz roweru? spotykam w sieci różne informacje na ten temat, już sama nie wiem jak to jest, zerknijcie tutaj http://roweronline.pl/tresc-artykulu/artykulu/przewoz-roweru-w-samolocie.html i napiszcie czy tak jest, czy może już coś znów się zmieniło, stronka, chyba sprawdzona