Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Sklep Certyfikowany PSR

Sklep Certyfikowany PSR

Data: 2015-07-08
Źródło: Informacja własna

Sklep Certyfikowany PSRPolskie Stowarzyszenie Rowerowe - organizacja zrzeszająca producentów i importerów rowerów oraz części rowerowych, przedstawicieli hurtowni i sklepów rowerowych, a także mediów branżowych - w 2013 roku powołała do życia markę "Sklep Certyfikowany PSR", która ma zapewnić wysoki poziom merytoryczny obsługi klienta w sklepie rowerowym.

Program jest bezpłatny i ma na celu rekomendacje dla Klientów i dostawców sklepów rowerowych, które w profesjonalny sposób prowadzą sprzedaż, serwis i doradztwo – czyli posiadają kompleksową ofertę w branży. Certyfikat można otrzymać na swój wniosek, poddając się kontroli PSR.

Na razie sklepów z takim oznaczeniem nie jest dużo - ale nic dziwnego, aby otrzymać certyfikat trzeba spełniać surowe wymagania. Przede wszystkim sklep musi być przyjazny dla rowerzysty (co chyba powinno być standardem, ale niestety w przypadku wielu sklepów tak nie jest). Kupujący ma możliwość wprowadzenia swojego roweru do lokalu, parking samochodowy nie może być położony dalej niż 50 metrów, a przed sklepem musi być możliwość bezpiecznego przypięcia roweru. Najważniejsza jednak sprawą jest odpowiednio wysoki poziom obsługi merytorycznej. Mówiąc wprost: pracownicy perfekcyjnie muszą się znać na sprzęcie który sprzedają. Jak mówi Pani Magda Pawlak, z firmy Eurobike posiadającej dwa takie sklepy - przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego przed ewentualnym nadaniem certyfikatu przyjeżdża do wytypowanego sklepu i przeprowadza szczegółowy audyt. Po jego uzyskaniu takie wizyty kontrolne są powtarzane co roku, co gwarantuje, że sklep cały czas utrzymuje wysoki standard obsługi. 

Kolejną cechą sklepu certyfikowanego PSR jest jego wielkość, a co za tym idzie ilość sprzętu - szczególnie rowerów, który jest oferowany. Na rynku działa mnóstwo małych sklepów - mówi Pani Joanna Ciszewska - kierownik biura Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, które sprzedają kilka - kilkanaście rowerów. Aby przystąpić do naszego programu placówka musi posiadać w ciągłej sprzedaży minimum 50 sztuk rowerów różnego typu (np miejskie, górskie, turystyczne szosowe) dodaje. Wyjątkiem są sklepy specjalistyczne skupiające się tylko i wyłącznie na jednym typie rowerów. Przykładowo sklep "Rowery Stylowe" z Wrocławia, który sprzedaje tylko jednoślady do jazdy po mieście, ale za to ma w ofercie wszystkie najlepsze marki z tego segmentu: Batavus, Sparta, Gazelle, Dahon, czy Cortina.

Certyfikat jest sporym wyróżnieniem - właściciel znaku założył, że w Polsce jedynie 50 sklepów będzie posiadać to oznaczenie. Takie ograniczenie zostało wprowadzone specjalnie - dzięki temu oznaczenie będzie bardziej wartościowe. Docelowo dla klienta będzie to oznaczało, że robi zakupy w jednym z 50 najlepszych sklepów rowerowych w Polsce.  Obecnie w programie bierze udział 32 sklepy, także będąc właścicielem sklepu rowerowego warto już teraz spróbować przystąpić do akcji.

Co istotne zarówno sam audyt i jak i posiadanie znaku "Sklep certyfikowany PSR" jest bezpłatne dla właściciela placówki. Gwarantuje to bezstronność i niezależność audytorów.

Certyfikat to nie tylko korzyści dla klienta, ale także dla samego sklepu rowerowego. Uczestnicy programu otrzymują bezpłatnie badania i aktualności dotyczące rozwoju branży lub trendów w sprzedaży. Dodatkowo jesienią i zimą mamy planowane szkolenia sprzedażowe dodaje Pani Joanna Ciszewska.

Więcej informacji o Certyfikowanym sklepie PSR znajduje się na stronie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego

Celem działań Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego jest zjednoczenie rozproszonych interesów wszystkich uczestników rynku rowerowego w Polsce w celu rozwoju polskiej branży rowerowej w – m.in. poprzez rozwój kultury rowerowej, wprowadzenie spójnej polityki marketingowej i lobbing na rzecz prorowerowej legislacji. Stymulacja rynku poprzez edukację, pozyskiwanie informacji na temat zmian i tendencji w sprzedaży rowerów ma na celu stabilizację branży i wzrost sprzedaży. PSR jednoczy obecnie największych producentów, importerów i dealerów polskiego rynku rowerowego. Jest współorganizatorem największych targów rowerowych w Polsce KIELCE BIKE-EXPO, członkiem europejskiego stowarzyszenia COLIBI-COLIPED i Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Sklep Certyfikowany PSR


 

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!