Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Singletrack Glacensis - powstanie 320 km singletrack'ów w Sudetach

Singletrack Glacensis - powstanie 320 km singletrack'ów w Sudetach

Data: 2016-02-04
Źródło: Informacja własna

Niedawno pisaliśmy o projekcie utworzenia singletracka w Sulistrowiczkach obok Wrocławia, a teraz dotarła do nas informacja o podobnym projekcie, także w województwie dolnośląskim, ale w o wiele większej skali.

Singletrack Glacensis

Singletrack GlacensisGmina Bardo jest partnerem wiodącym projektu "Singletrack Glacensis", który zakłada budowę około 320 km ścieżek rowerowych typu singletrack i MTB wraz z infrastrukturą towarzyszącą po czeskiej i polskiej stronie.  Trasy będą wyposażone w miejsca odpoczynku, tablice, ławki, stacje naprawcze oraz stacje ładowania rowerów elektrycznych. W ramach funduszy będzie prowadzona wspólna promocja, odbędzie się cykl maratonów oraz nauka bezpiecznej jazdy na rowerze.

Projekt, który właśnie został złożony będzie finansowany w ramach  Programu Interreg V-A Czeska Republika – Polska 2014 -2020.

Oprócz Gminy Bardo bierze w nim udział jeszcze 10 partnerów (Bystrzyca Kłodzka, Lądek Zdrój, Kłodzko Gmina, Kłodzko Miasto, Międzylesie, Stronie Śląskie i Złoty Stok oraz po stronie czeskiej Mesto Chocen, Mesto Moravska Trzebova oraz Region Orlicko-Trzebovsko). W grudniu ubiegłego roku, stosowne porozumienie w imieniu Gminy Bardo podpisał Burmistrz Barda Krzysztof Żegański, który widzi kolejną szansę na duży rozwój turystyki aktywnej nie tylko w Górach Bardzkich, ale na całym pograniczu polsko-czeskim.

Singletrack Glacensis

Na terenie Gminy Bardo powstanie łącznie ok. 40 km tras rowerowych typu singletrack oraz 3 stacje naprawcze i 1 stacja ładująca „e-bike”. Planowany termin złożenia wniosku projektowego to wiosna 2016 roku - natomiast realizacja projektu trwałaby od września 2016 roku do marca 2018 roku.

Przewidywana wartość całego projektu wyniesie ponad 4,9 mln euro, 85% jest dofinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Dzięki realizacji projektu i stworzeniu tras rowerowych turyści odwiedzający pogranicze polsko-czeskie uzyskają dodatkową formę spędzenia wolnego czasu i aktywnego wypoczynku. Będzie również dodatkową zachętą i motywacją do zaplanowania kolejnego pobytu w celu przejechania wszystkich odcinków Singletrack Glacensis.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!