Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > 45 km nowych singltreków w Świeradowie Zdroju

45 km nowych singltreków w Świeradowie Zdroju

Data: 2016-04-22
Źródło: Informacja własna

Na początku kwietnia samorządy Świeradowa Zdroju i Laźni Libverda podpisały umowę partnerską, która pozwoli ubiegać się o pieniądze na wspólny transgraniczny projekt. W jego ramach powstanie kolejnych 45 km tras rowerowych typu singltrek w Górach Izerskich, z tego większość po polskiej stronie.

45 km nowych singltreków w Świeradowie ZdrojuRegion Gór Izerskich jest znany wśród rowerzystów - to tutaj znajdują się słynne wśród rowerzystów górskie ścieżki rowerowe - tzw singltracki. Większość z 89 km tras znajduje się po czeskiej stronie i nosi nazwę "Singltrek pod Smrkem".

Wbrew pozorom nie są one przeznaczone tylko dla zaawansowanych rowerzystów górskich - łatwej niebieskiej trasie dadzą sobie radę nawet niedzielni rowerzyści na rowerach trekkingowych razem z dziećmi. W ramach kompleksu działają cztery centra rowerowe - ale tylko po stronie czeskiej. W zeszłym roku kompleks ścieżek odwiedziło 37 tysięcy rowerzystów, z czego 35% było po polskiej stronie.

45 km nowych singltreków w Świeradowie Zdroju

Teraz kompleks ma szansę zostać rozbudowany. Powiększy się o 45 km nowych tras, z czego większość powstanie po polskiej stronie. Obecnie jest tylko jedna średnio-trudna trasa "Zajęcznik" o długości 10 km.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!