Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Śladami hrabiego Drakuli

Śladami hrabiego Drakuli

Data: 2007-08-11

Na eskapady nie zabierają kobiet, bo w rowerowych sakwach nie ma miejsca na kosmetyki

Przejechali już wzdłuż wschodniej i zachodniej granicy Polski. Za parę dni wyruszą na drogi Transylwanii. Spokokolarze – to trzech „zawodników”, którym się nie spieszy, bo wolą napawać się widokami i lokalną kuchnią

Kim są Spokokolarze? To trzej jegomoście w kwiecie wieku, na co dzień parający się różnymi profesjami. Adam Chabiński z Wrocławia jest dziennikarzem zajmującym się tematyką komputerową, Andrzej Stobiński to leśnik żyjący w sercu Puszczy Knyszyńskiej, a Paweł Ziętek – informatyk – od paru lat żyje w Warszawie. Co łączy tych trzech facetów? Odpowiedź jest prosta jak rowerowa szprycha. To wspólna pasja do rowerowych wypraw.

Pomógł im Janerka

– Pomysł na spokokolarstwo narodził się jakieś dwa i pół roku temu, kiedy byłem u Andrzeja – wspomina Adam Chabiński. – Wymyśliłem wtedy, że może warto byłoby z kolegami pojechać gdzieś na rowerach. Żeby to było trochę spektakularne, ale zarazem nie wiązało się z wyczynem. O tak, żeby zobaczyć po drodze coś ciekawego i jechać gdzie się chce i kiedy się chce – wspomina. Panowie z góry ustalili, że wykluczają wszelki sponsoring i zdają się na własne siły.

Czytaj dalej na stronach gazeta wrocławska
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!