Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Startuje program turystyczny "Przyjazny rowerom"

Startuje program turystyczny "Przyjazny rowerom"

Data: 2008-08-16
Źródło: Informacja własna

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska rozpoczyna pilotażowe wdrażanie polskiej edycji certyfikatu "Przyjazny rowerom" (Bike Friendly). Certyfikaty takie są nadawane obiektom turystycznym w wielu państwach europejskich.

Jak wyjaśniła Dominika Zaręba z krakowskiej fundacji, program "Przyjazny rowerom"" jest standardem i systemem certyfikacji obiektów turystycznych promujących zrównoważony transport uwzględniający potrzeby rowerzystów. Certyfikaty będą nadawane obiektom noclegowym, punktom gastronomicznym, polom kempingowym oraz innym miejscom, atrakcyjnym dla turystów.

"Najważniejszym celem certyfikatu jest polepszenie jakości usług i infrastruktury dla turystów poruszających się na rowerze w Polsce" - oceniła Zaręba. Firmy i instytucje, które otrzymają certyfikat, będą prezentowane na mapach i w przewodnikach turystycznych oraz na specjalnej stronie internetowej.

Podobne certyfikaty są wdrażane w innych krajach europejskich, m.in. w Czechach, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Chorwacji, na Słowacji i Węgrzech. W Czechach certyfikat "Cyklisté vítáni" od 2006 roku otrzymało ponad 700 obiektów.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!