Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Taurus wprowadza na rynek bagażniki rowerowe BikeUp

Taurus wprowadza na rynek bagażniki rowerowe BikeUp

Data: 2013-08-19
Źródło: Informacja własna

Do sprzedaży trafił nowy model bagażnika rowerowego – aluminiowego uchwytu montowanego na dachu samochodu – BikeUp, stworzony przez polską firmę Taurus. Wiele wskazuje na to, że dzięki dobremu stosunkowi cena/jakość sprzęt uzyska bardzo mocną pozycję na rynku.

– Zdobyliśmy sporo doświadczenia przy produkcji uchwytów Taurus Sprint. Poznaliśmy też dokładniej, jakie są oczekiwania klientów. W efekcie wprowadzamy do sprzedaży model BikeUp – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Uchwyt BikeUp wykonano z aluminium. Sprzęt wyposażono w zamek zabezpieczający rower w uchwycie. Umocowanie na belkach dachowych nie wymaga użycia narzędzi. Do tego uchwyt posiada także przesuwne podstawki do kół. BikeUp jest ponadto w pełni kompatybilny z One Key System.

Mające główną siedzibę w Mikołowie (woj. śląskie) przedsiębiorstwo zamierza zdobyć sobie uznanie klientów dzięki dobrej jakości i stosunkowo niskiej cenie.

Rzut oka na ofertę konkurencji wystarczy, żeby stwierdzić, iż plan Taurusa jest jak najbardziej realny. Przykładowo, zbliżony do BikeUp pod względem jakości uchwyt ProRide szwedzkiego Thule kosztuje zdecydowanie powyżej 300 zł, podczas gdy cena polskiego uchwytu waha się w granicach 170-180 zł. Inny model tej firmy, porównywalny cenowo FreeRide, nie jest z kolei aluminiowy, co na tle BikeUp stawia go od razu na gorszej pozycji.

– Planując wprowadzenie nowego uchwytu BikeUp, chcieliśmy wnieść na rynek produkt o dotąd niespotykanym stosunku jakości do ceny. Sądząc po pierwszych opiniach klientów, które do nas dotarły, udało nam się to. Klient otrzymuje naprawdę pierwszorzędny aluminiowy uchwyt rowerowy w rozsądnej cenie – przekonuje Senczek.

Wysoką jakość nowego uchwytu potwierdzić ma certyfikat TÜV. Jak zaznacza Senczek, sygnały płynące z ośrodka certyfikacyjnego są pozytywne – najprawdopodobniej już wkrótce Taurus dostanie więc to cenne świadectwo.

Dane techniczne:

  • ilość rowerów: 1
  • pasuje do ram o średnicy: 25-80 mm
  • pasuje do kół o wymiarach: dowolny
  • samoczynna regulacja uchwytu ramy: tak
  • paski zębate do kół: tak
  • zamknięcie roweru w uchwycie: tak
  • zamknięcie uchwytu na bagażniku bazowym: nie
  • gwarancja: 3 lata
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!