Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Tailfin carbon - bagażnik do kolarzówki

Tailfin carbon - bagażnik do kolarzówki

Data: 2016-09-13
Źródło: Informacja własna

Sportowy rower szosowy zarezerwowany jest zwykle na treningi. Mało kto wybiera go jeżdżąc do pracy lub na piknik. Trudno spakować laptopa, dokumenty, drugie śniadanie, kocyk, kiełbaski i grilla. Użycie do transportu torby lub plecaka wiąże się z mokrą plamą na plecach. Pojawiło się jednak ciekawe rozwiązanie, które z naszej maszyny do ścigania może zrobić również najszybszy rower transportowy w mieście, zachowując przy tym jego nowoczesny design i aerodynamikę.

Tailfin carbon

Nowy projekt dotyczy bagażnika o niestandardowym kształcie i mocowaniu sakw.

Tailfin carbon to w pełni kompozytowy stelaż, który poza funkcją nie przypomina standardowych bagażników. Konstrukcja świetnie komponuje się z nowoczesnymi ramami,  a szybki system mocowania sprawia, że bagażnik jest naprawdę praktyczny i łatwy  w obsłudze. Zakłada się go bez użycia narzędzi, a montaż przypomina wkładanie przedniego koła do widelca. Element nośny jest mocowany dłuższą dźwignią standardowego szybko zamykacza w tylnym kole i   stabilizowany wysięgnikiem przykręcanym obejmą do wspornika siodełka. Założenie bagażnika zajmuje kilka sekund, dlatego firma dodatkowo pracuje nad śrubami blokującymi, które uniemożliwią kradzież bagażnika.

Tailfin carbon

Ta niepozorna ważąca zaledwie 275g konstrukcja może z powodzeniem utrzymać obciążenie do 18kg. Każdy egzemplarz jest sprawdzany pod kątem wytrzymałości i ukrytych wad.

Do bagażnika pasuje większość obecnych na rynku sakw, ale firma zaprojektowała również swoje. Sakwa Talifin posiada sztywną podstawę co zapewnienia odpowiednie wsparci, a ze stelażem łączy się poprzez otwór roll- top. Sakwa ma pojemność 24 litrów, waży 600g i jest wykonana z wodoodpornego materiału.  Z powodzeniem mieści 17 calowy laptop.

Tailfin carbon

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Tailfin carbon powinien pojawić się w sklepach w październiku. Cena za bagażnik ma zaczynać się od 132 funtów, a za sakwę od 45 funtów.

Założyciel firmy Tailfin, Nick Broadbent mówi, że celem projektu było stworzenie produktu lekkiego, solidnego i eleganckiego, ale przede wszystkim funkcjonalnego i lepszego od istniejących obecnie na rynku.

Tailfin carbon

Niewątpliwie jest to ciekawa, nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych bagażników rowerowych dedykowana szczególnie dla rowerów szosowych i dla kolarzy, którzy chcą mieć przy sobie nieco więcej, ale wciąż jeździć szybko.

Tailfin carbon Tailfin carbon
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!