Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > V Kongres Mobilności Aktywnej oraz Smart Mobility Expo w Gdańsku

V Kongres Mobilności Aktywnej oraz Smart Mobility Expo w Gdańsku

Data: 2014-08-25
Źródło: Informacja własna

W dniach 11-13 września 2014 roku w Amberexpo w Gdańsku odbędzie się SMART MOBILITY EXPO. Ważnym elementem imprezy będzie e-mobilność oraz branża rowerowa i infrastruktura z nią związana

SMART MOBILITY EXPO to wystawa produktów i usług związanych z aktywnością mobilną, która odbędzie się w dniach 11-13 września 2014 roku w Amberexpo, w Gdańsku. Wydarzenie służyć będzie stworzeniu platformy innowacyjnych rozwiązań odpowiadania na wyzwania codziennej mobilności. Ekspozycja skupiać będzie dynamicznie rozwijające się segmenty inteligentnego rynku transportowego, takie jak: transport indywidualny, transport zbiorowy, innowacyjne technologie, zarządzanie mobilnością oraz przyjazną przestrzeń publiczną.
Wydarzenie skierowane jest do producentów i detalistów, przedstawicieli samorządów, ośrodków badawczych, podmiotów odpowiedzialnych za zarządzanie mobilnością, pasjonatów kolarstwa oraz codziennych użytkowników rowerów miejskich i innych pojazdów mobilnych.

(full) -smart_mobility_expo.jpg

Wystawie towarzyszyć będzie V Kongres Mobilności Aktywnej, w którym weźmie udział ponad 350 osób z kraju i zagranicy, głównie wybitni przedstawiciele świata polityki, urbaniści, architekci, samorządowcy i promotorzy aktywnej mobilności. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, którego ideą jest zwrócenie uwagi na korzyści promowania różnych form mobilności aktywnej przy wykorzystaniu doświadczenia miast, regionów i krajów.

Impreza zostanie także wzbogacona o E-MOBILITY FESTIWAL, imprezę będącą doskonałą okazją do udostepnienia zwiedzającym pojazdów elektrycznych, w szczególności e-rowerów, e-hulajnóg, e-skuterów czy e-samochodów na specjalnie przygotowanym torze testowym.

Dodatkowo na wystawie po raz pierwszy zostanie zaprezentowany model designerskiego roweru, zaprojektowanego przez studentów Sopockiej Szkoły Wyższej, w ramach projektu Polak Potrafi. Rower znacznie różni się designem od typowego składaka. Posiada również mnóstwo gadżetów takich jak wbudowany alarm, nadajnik gps czy ładowarka solarna.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!