Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Wrocławscy rowerzyści pomagają potrzebującym

Wrocławscy rowerzyści pomagają potrzebującym

Data: 2014-08-24
Źródło: Informacja prasowa

Wrocławscy rowerzyści pomagają potrzebującym 30 sierpnia o godz. 18:00 w galerii Awangarda BWA Wrocław rozpocznie się zbiórka starych rowerów, które dzięki Ambasadorom "Rowerowego Wrocławia" zostaną odnowione oraz bezpłatnie przekazane osobom wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.  Wydarzenie to będzie częścią finisażu 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH. Akcja potrwa do połowy września.

Zbierane będą wszystkie rodzaje i modele rowerów. – Zakładamy, że wielu wrocławian ma w piwnicy stary rower, na którym już nie jeździ, ale też nie za bardzo wie, co z nim zrobić i ani za naprawę, ani za sprzedaż jakoś nie mogą się zabrać. Z drugiej strony w naszym mieście nie brakuje osób, których na nowy rower zwyczajnie nie stać. - mówi Bruno Zachariasiewicz, pomysłodawca akcji. Dlatego akcja jest próbą wdrożenia idei „reuse”, czyli ponownego użycia rowerów, które po zbiórce trafią w ręce mechaników-fachowców. Ci zaś odświeżą i przygotują jednoślady dla nowych właścicieli wskazanych przez MOPS. Odnowione rowery będą przekazane całkowicie bezpłatnie.

Wrocławscy rowerzyści pomagają potrzebującym Zbiórka rozpocznie się podczas finisażu 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, które w tym roku koncentrowało się wokół roweru i aktywizmu miejskiego. W sobotę 30 sierpnia w galerii Awangarda BWA Wrocław działacze od godz. 18:00 do 24:00 będą dostępni dla wszystkich, którzy chcą przekazać nieużywane rowery czy dowiedzieć się więcej o akcji. W kolejnych dniach aż do 20 września rowery będzie można zostawić w godzinach otwarcia galerii.

Zbiórka ma też na celu promocję ruchu rowerowego we Wrocławiu. – Zależy nam, żeby coraz więcej jeździło rowerem nie tylko rekreacyjnie, ale na co dzień – do pracy, szkoły, kina. Buduje się u nas coraz więcej tras rowerowych, to zaczyna być realne – dodaje Bruno Zachariasiewicz, na co dzień przedsiębiorca, a od kilku tygodni jeden z Ambasadorów „Rowerowego Wrocławia” - wolontariuszy, którzy razem promują projekt nr 269 w tegorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.  Głosowanie potrwa w dniach 15-29 września 2014 r.  

(full) Wrocławscy rowerzyści pomagają potrzebującym -wroclaw_pomaga_rowerowy_wroc_aw_spotkanie_ambasador_w.jpg

Wrocławscy rowerzyści pomagają potrzebującym „Rowerowy Wrocław” zakłada stworzenie wygodnych i bezpiecznych tras rowerowych w centrum miasta, zwłaszcza w miejscach, w których brakuje takich dróg lub kończą się one niespodziewanie, zmuszając cyklistów do kontynuowania jazdy między pieszymi na chodniku lub między samochodami na często aż nazbyt ruchliwej ulicy. Autorzy projektu sugerują więc trasy, których wykonanie sprawi, że ruch w centrum stanie się bezpieczniejszy dla wszystkich. Oprócz prężnie działającej grupy wolontariuszy, akcję wspierają też znani mieszkańcy Wrocławia – np. Konrad Imiela - aktor, reżyser i Dyrektor Teatru Capitol czy Elżbieta Romanowska – aktorka teatralna i telewizyjna. A to dopiero początek!
Więcej: www.10kilometrow.pl, www.facebook.com/RowerowyWroclaw  oraz pod hasztagiem #rowerowywroclaw.

Partnerem akcji jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!