Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > We Wrocławiu rowery zasilą EkoJarmark

We Wrocławiu rowery zasilą EkoJarmark

Data: 2013-03-19
Źródło: Informacja własna

20 marca rusza we Wrocławiu EkoJarmark, którego hasłem jest wielokulturowość lokalnie i globalnie. Sporo atrakcji czeka jednak rowerzystów - Doktor Bike, Cyklo Fresh Bar, opowieści podróżników rowerowych, wystawa rowerowa oraz kino zasilane rowerami. Impreza potrwa do 29 marca.

(full) EkoJarmark 2013-ekojarmark_wiosna2013.jpg

Doktor Bike

Każdy, kto chciałby za darmo uzyskać fachowe porady oraz wykonać samemu drobne naprawy w swoim rumaku, może skorzystać z usług Doktora Bike’a na Ekojarmarku. Doktora będzie można spotkać w dniach: 22.03 (piątek), 25.03 (poniedziałek) 27.03 (środa) – w godzinach od 14:00 do 18:00.

Cyklo Fresh Bar

Od piątku (22.03) do niedzieli (24.03) włącznie, w godzinach od 10:00 do 18:00 na Ekojarmarku gościć będzie Cyklo Fresh Bar, czyli wyciskarka soku z owoców napędzana siłą dwóch pedałów. Własnonożnie będzie można tam doświadczyć, ile energii potrzeba włożyć w wyciśnięcie jednej szklanki soku. A następnie, rzecz jasna, uzupełnić energetyczne ubytki i zaspokoić powstałe w czasie wysiłku pragnienie witaminową bombą z ekologicznych owoców. Bar przyjedzie specjalnie na Ekojarmark zza naszej południowej granicy.

Opowieści rowerowe w Jurcie Spotkań

Jurta Spotkań będzie miejscem, gdzie prowadzone będą bezpłatnie prelekcje i pokazy. Wśród tematów wystąpień, nie zabraknie rowerowych:

25.03.2013, poniedziałek, godz. 17.00 - Z Norwegii do RPA rowerem. Zdjęcia i opowieści z podróży Michała Sałabana

27.03.2013, środa, godz. 17.00 - Rowerem przez Kirgizję, Turkmenistan i Uzbekistan. O swoich podróżach opowie Marcin Korzonek

Wystawa rowerowa

Przez cały czas trwania Ekojarmarku (20-29 marca) prezentowana będzie wystawa Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej przybliżająca przeróżne aspekty kultury rowerowej.

Zielone Kino zasilane rowerami

22.03, w piątek, odbędzie się Festyn Zielonego Kina, czyli napędzana energią rowerową projekcja filmów prezentujących zarówno “ciemne strony” elektro-odpadów, jak i nowatorskie sposoby ich utylizacji. Dobra okazja do przyglądnięcia się systemowi zasilania w energię elektryczną wytwarzaną podczas pedałowania.

e-ZONKW

Oprócz tego namawiamy do oddawania w ramach akcji Zamień elektro-odpady Kulturalne Wypady zepsutych liczników, lampek i innych sprzętów rowerowych zasilanych bateriami. Akcja, która odbędzie się 22marca (piątek), promuje świadome gospodarowanie zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (tzw. zsee).

Za przyniesienie określonej ilości sprzętów i przeznaczenie ich do recyklingu uczestnicy otrzymują bilety do wrocławskich instytucji kulturalnych, rozrywkowych czy sportowych (kina, teatry, muzea, kluby, baseny etc.).

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!