Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Województwo podlaskie: Rowerowy tor crossowy w Wasilkowie

Województwo podlaskie: Rowerowy tor crossowy w Wasilkowie

Data: 2009-04-04
Źródło: poranny.pl

Stara strzelnica za stadionem w Wasilkowie nie będzie już strzelnicą. Powstanie tu tor crossowy dla rowerzystów.

Czy w planach jest może budowa jakiegoś małego skateparku dla młodzieży, gdzie można by było pojeździć na rowerze, deskorolce lub rolkach? Myślę, że taka forma rozrywki byłaby bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich młodszych jak i starszych mieszkańców Wasilkowa (cytat pochodzi ze strony www.wasilkow.pl) – od tego e-maila wysłanego przez młodego mieszkańca Wasilkowa do burmistrza wszystko się zaczęło.

Lasy się zgadzają

– Zgłosiła się do mnie grupa młodych osób z Wasilkowa, które chcą, ażeby przy stadionie miejskim zbudować tor do jazdy na rowerach – potwierdza burmistrz Wasilkowa Antoni Pełkowski. – Którejś niedzieli spotkałem się z tymi chłopakami. My proponowaliśmy na tor swój teren przy Lisiej Górze, ale bardziej pasuje do tego teren przy stadionie.

Miejsce po starej strzelnicy, to częściowo własność Lasów Państwowych. Gmina już załatwia niezbędne pozwolenia. Projektowaniem nowego obiektu zajęła się firma z Poznania.

Jazda z przeszkodami

– Będzie składał się z dwóch torów. Pierwszy z nich, to tor do konkurencji Dirt – tłumaczy projektant Jacek Kowalski.– W jego skład wchodzą przeszkody znacznych rozmiarów. Będą one podzielone na dwie grupy: hopy (z dziurą między wybiciem a lądowaniem – dla zaawansowanych) oraz stoliki (między wybiciem a lądowaniem jest płaska powierzchnia). Stoliki wykorzystują początkujący rowerzyści i zaawansowani, którzy uczą się nowych ewolucji.

Czytaj dalej na stronach poranny.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!