Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > WOSP we Wrocławiu i Masa Krytyczna z Jurkiem Owsiakiem !

WOSP we Wrocławiu i Masa Krytyczna z Jurkiem Owsiakiem !

Data: 2008-01-08
Źródło: Informacja własna

13 stycznia (niedziela) o godzinie godz. 13:15, na Placu Solnym we Wrocławiu odbędzie się pierwsza w historii Wrocławia legalna rowerowa Masa Krytyczna (MK)!. Będzie ona organizowana z okazji XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedziemy pod hasłem "Policz się z cukrzycą" a peleton poprowadzi sam Jurek Owsiak!

MASA KRYTYCZNA

W trakcie XVI finału Wielkiej Orkiesty wielu miastach Polski odbywają się tego dnia różnorodne imprezy sportowe pod hasłem "Policz się z cukrzycą". We Wrocławiu zapraszamy na rowerowy przejazd przez miasto - Masę Krytyczną. Starujemy o 13:15, ale na plac zapraszmy już od 12:30. Gościem specjalnym będzie sam główy dyrygent Orkiestry - Jurek Owsiak, oczywiście na bicyklu. Peleton rowerzystów, eskortowany przez policję, wystartuje i zakończy przejazd na pl. Solnym. Więcej informacji o specjalnej edycji wrocławskiej Masy Krytycznej: tutaj »

Trasa przejazdu masy będzie najprawdopodobniej (po akceptacji przez 'służby') wyglądała następująco: Plac Solny, Geperta, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat, Most Uniwersytecki, Drobnera, pl. Bema, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Szczytnicka, pl. Grunwaldzki, Most Grunwaldzki, pl. Powstańców Warszawy ,Purkyniego, Św. Katarzyny, pl. Dominikański, P. Skargi, Kołłątaja, Kościuszki, Stawowa, Piłsudskiego, Świdnicka, Bożego Ciała, Widok, Kazimierza Wielkiego, Geperta, Plac Solny.

HASŁO MASY

Uczestnicząc w Masie pod hasłem "Policz się z cukrzycą" będziesz mógł wyrazić swoją solidarność z blisko dwumilionową społecznością polskich diabetyków, czyli osób chorych na cukrzycę. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat aktywnie angażuje się w pomoc cukrzykom, głownie poprzez swój Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą.

WIELKA ORKIESTRA

13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz szesnasty. Celem tegoprocznego finału jest pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. W jego efekcie Orkiestra ma zamiar wesprzeć dziecięce oddziały laryngologiczne i otolaryngologiczne, koncentrując się na trzech głównych obszarach: 1) wsparcie zaawansowanej diagnostyki i leczenia wad słuchu u noworodków i małych dzieci; 2) wsparcie oddziałów zajmujących się ratowaniem życia dzieci z poważnymi schorzeniami laryngologicznymi; 3) wsparcie oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie głowy i szyi.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!