Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Wroclaw: Konferencja: Vélorution - wielka rowerolucja francuska"

Wroclaw: Konferencja: Vélorution - wielka rowerolucja francuska"

Data: 2011-02-27
Źródło: rowerowy.wroclaw.pl

Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zaprasza na konferencję z serii "Vélorution - wielka rowerolucja francuska", która odbędzie się 2 marca 2011, o godz. 11:00 w sali Alliance Française Rynek 13 we Wrocławiu. Na konferencji będzie zaprezentowana polityka promowania roweru jako codziennego środka transportu we Francji od 1996 roku.

Po konferencji wrocławscy rowerzyści zostaną zaproszeni na kuluarowe rozmowy do księgarnio-kawiarni Falanster, ul Św. Antoniego 23.

Cel konferencji:

Na pierwszy rzut oka, zastanawiające może być, w jakim celu prezentować w Polsce akurat francuską politykę pro-rowerową, a nie doświadczenia najbardziej rowerowych państw Europy, takich jak Holandia, czy Dania. Otóż, mimo wielu różnic, sytuacja polskich miast jest w wielu aspektach bardzo podobna do sytuacji francuskich w 1996 roku, tuż przed wdrożeniem krajowej polityki pro-rowerowej.

Ciągły wzrost ilości samochodów, problemy z rozładowaniem korków i z ograniczeniem masowego parkowania w centrach miast, a to wszystko przy ruchu rowerowym na poziomie około 1% udziału w ruchu - to problem spotykane w obydwu przypadkach. Dzięki wprowadzonej kompleksowej polityce, osiągnięto najpierw zatrzymanie tendencji spadkowej używania rowerów we Francji. W ostatnim czasie zaś udział ruchu rowerowego rośnie coraz dynamiczniej, sięgając nawet 15% w niektórych miastach.

Celem konferencji jest przedstawienie 15 lat francuskich doświadczeń w polityce zrównoważonego transportu (uwzględniającej rower jako jedną z alternatyw dla samochodów indywidualnych, która pozwoliła na odwrócenie negatywnych tendencji) oraz przedstawienie propozycji rozwiązań możliwych do wdrożenia w polskich realiach.

Czytaj dalej na stronach rowerowy.wroclaw.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!