Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy - Wrocławscy aktywiści edukują

Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy - Wrocławscy aktywiści edukują

Data: 2014-05-23
Źródło: rowerowy.wroclaw.pl

Członkowie Stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa startują z z drugą edycją Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy! Akcja ta ma na celu podniesienie swoich umiejętności w jeżdżeniu rowerem po miejskiej dżungli.

Wszyscy jesteśmy chodnikowcami. Każdy z nas tak zaczynał swoją przygodę z jazdą rowerem po mieście. Oswajanie się z ruchem odbywało się (i dalej odbywa) najpierw z perspektywy chodnika. Jeszcze nam sporo brakuje do tego, aby nauka jazdy dla dzieci wyglądała tak, jak w Holandii.Nikt z nas nie otrzymał praktycznej edukacji jak jeździć po ulicach - ani od rodziców, ani od szkoły. Ba, rodzice wręcz nakazują jazdę chodnikami swoim pociechom. Jest to zrozumiałe. Jednakże, nawyków tych nie wszyscy się pozbyli wchodząc w dorosłe życie. Dalej jeździmy po chodnikach, pomimo, że większość z nas ma prawo jazdy, kupiło sobie za własne pieniądze wymarzony rower, czy nawet auto. Teoretycznie każdy z nas wie, że miejsce roweru jest na jezdni. Nie każdy jednak miał szansę, czy ochotę - z różnych powodów - zjechać z chodników na jezdnię.

Stowarzyszenie chce pokazać, że jazda po jezdni może być sprawna i bezpieczna. "- Że piesi, dzieci i psy biegające po chodniku nie muszą Ci więcej przeszkadzać. Że zjeżdżając z chodników rower rozwija swoje skrzydła - można przemieszczać się znacznie łatwiej i szybciej. Że jadąc po jezdni zgodnie z przepisami można poczuć się pełnoprawnym użytkownikiem dróg. Że twoja codzienna droga do pracy, czy szkoły, może wyglądać zupełnie inaczej. Że da się jeździć po ulicy i przeżyć:)"

Szkoła adresowana jest także do osób, które już jeżdżą po jezdni, ale chciałyby podszkolić się i lepiej poznać Wrocław

Jeśli chcesz otrzymać osobistego instruktora, który pomoże Ci rozwinąć umiejętności jazdy rowerem, ułożyć najbardziej optymalną dla Ciebie trasę dom-praca/szkoła-dom, zgłoś się do naszej Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy.

Zajęcia będą się odbywać od 26.05.2014 do 07.06.2014

Organizatorem jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. Udział jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do osób dorosłych.

Osoby zdecydowane na kurs proszone są o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej.

Czytaj dalej na stronach rowerowy.wroclaw.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!