Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Akcja serwisowa rowerów Cannondale wyposażonych we sporniki kierownicy OPI

Akcja serwisowa rowerów Cannondale wyposażonych we sporniki kierownicy OPI

Data: 2015-10-14
Źródło: Informacja własna

Firma Cycling Sports Group, właściciel marki Cannondale, wzywa na kontrolę serwisową wszystkie rowery wyposażone we wspornik OPI ze zintegrowaną rurą sterową.

Akcja serwisowa rowerów Cannondale wyposażonych we sporniki kierownicy OPI

Akcja serwisowa dotyczy rowerów z roczników od 2011 do 2015 z widelcami Lefty mocowanymi do wspornika i rury sterowej OPI, a dokładniej modeli Flash, F-Si, F4, F5, F29, Lexi, RZ, Scalpel i Trigger.

Wspornik OPI posiada czarne logo „OPI” i biały pasek nad nim. Wspornik OPI ma obły wygląd w okolicy główki ramy i nie posiada typowych śrub zaciskowych, jedynie cztery śruby mocujące kierownicę. 

W trakcie badań kontrolnych stwierdzono, że spadek sztywności połączenia rury sterowej OPI i górnej części wspornika może powodować nadmierne obciążenie gniazd śrub i koron widelca. Do tej pory nie było jednak zgłoszeń o jakichkolwiek uszkodzeniach lub wynikających z nich szkodach.

Sprzedawcy marki Cannondale będą wyposażeni w zestawy naprawcze, które wzmacniają połączenie i zapobiegają potencjalnym problemom. Wszyscy, którzy zakupili rower podlegający wezwaniu serwisowemu są proszeni o zgłoszenie się do miejsca jego zakupu. Serwisant dokona oględzin elementów narażonych na obciążenia, wymieni śruby w koronie widelca i zainstaluje zestaw naprawczy w  rurze sterowej. Usługa ta jest bezpłatna.

Akcja serwisowa rowerów Cannondale wyposażonych we sporniki kierownicy OPI

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!