Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Masz rower Treka - sprawdź czy jest bezpieczny!

Masz rower Treka - sprawdź czy jest bezpieczny!

Data: 2015-04-24
Źródło: Informacja własna

Firma Trek ogłasza akcję wymiany szybkozamykaczy dla właścicieli rowerów z hamulcami tarczowymi.

Niektóre rowery Trek trafiły do klientów wyposażone w hamulce tarczowe i dźwignię przedniego szybkozamykacza otwierającą się pod kątem większym niż 180° (rys. 1). Jeśli dźwignia szybkozamykacza będzie nieprawidłowo wyregulowana albo pozostawiona w położeniu otwartym w przypadku roweru wyposażonego również w przedni hamulec tarczowy, może ona zostać pochwycona przez przednią tarczę hamulca (rys. 2). W takiej sytuacji może dojść do odpadnięcia przedniego koła albo do nagłego zatrzymania roweru i utraty panowania nad nim.

Przed rozpoczęciem jazdy należy zawsze prawidłowo wyregulować szybkozamykacz. W Instrukcji obsługi Trek zawarte są szczegółowe instrukcje prawidłowego montażu i demontażu szybkozamykacza. Jeśli nie posiadasz Instrukcji obsługi Trek, skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą produktów Trek.

Dodatkowe informacje dotyczące prawidłowej regulacji szybkozamykacza, w tym filmy pokazujące sposób montażu i demontażu szybkozamykacza, są dostępne na witrynie Trek.

Trek zachęca do zapoznania się z tymi materiałami i zwrócenia się do lokalnego sprzedawcy Trek w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących prawidłowego użytkowania szybkozamykacza.

Na życzenie klienta firma Trek bezpłatnie wymieni mechanizm przedniego szybkozamykacza w rowerach, których dotyczy ten problem. Obejmuje to wymianę specjalnie zaprojektowanego szybkozamykacza z podkładkami, jeśli taki jest już zamontowany w rowerze.

Problem dotyczy wszystkich rowerów Trek wyposażonych w hamulce tarczowe oraz dźwignię przedniego
szybkozamykacza otwierającą się pod kątem większym niż 180° i wchodzącą w kontakt z hamulcem tarczowym.

W przypadku braku pewności, czy w danym rowerze problem ten występuje, należy zgłosić się do lokalnego sprzedawcy Trek w celu bezpłatnego sprawdzenia.

Jeśli jesteś właścicielem roweru, którego dotyczy ten komunikat, Trek bezpłatnie zapewni nowy szybkozamykacz za pośrednictwem sprzedawcy i przeprowadzi bezpłatną wymianę. Dodatkowo, właściciel roweru otrzyma bon towarowy o wartości 75,00 zł na zakup produktów Bontragera u autoryzowanego sprzedawcy Treka. Bon jest ważny do dnia 31 grudnia 2015 roku. Bon nie ma wartości pieniężnej i tym samy nie może zostać spieniężony.

Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod numerem +48 22 624 0053

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!