Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Bądź eko. Wymień rower!

Bądź eko. Wymień rower!

Data: 2013-03-08
Źródło: Informacja własna

Każdy, kto dba o środowisko oraz kocha wolność i niezależność, jaką daje jazda na rowerze, już wkrótce będzie mógł się nimi cieszyć ze zdwojoną siłą. W kwietniu w Warszawie rusza akcja Re-bike!, w ramach której wszyscy miłośnicy rowerów będą mieli okazję, by wymienić swoje stare dwa kółka na nowe i ocalić nieużytkowane rowery przed degradacją.


Ekologia nie musi być nudna, zwłaszcza dla tych, którzy dbają o formę, lubią ruch na świeżym powietrzu i chcą świetnie wyglądać. Wie o tym ekipa Wygodnego Roweru – organizatorzy akcji Re-bike! (WymienRower.pl), którzy wspólnie z cyklistami postanowili zrobić coś dla przyrody.

– Mało kto zdaje sobie sprawę, że zwykła opona rowerowa pozostawiona w lesie rozkłada się nawet 500 lat, a aluminiowe części – 50-100 lat. Nieprzetworzone odpady trafiają do mórz, rzek i lasów, zatruwając atmosferę i niszcząc środowisko naturalne. A wystarczy prosty sposób – recykling – tłumaczy Karol Popławski, pomysłodawca akcji Re-bike!, właściciel Wygodnego Roweru. – Skoro dzięki naszemu profesjonalnemu serwisowi i punktowi Wygodny Rower w ręce ludzi trafiają każdego dnia piękne, stylowe i przyjazne środowisku rowery miejskie, dlaczego nie mielibyśmy zrobić dla natury czegoś jeszcze, przedłużając żywot niechcianych dwóch kółek?

Jak to działa

Re-Bike!Każdy, kto w dniach 1 kwietnia – 30 września 2013 roku przyprowadzi do jednego z wybranych sklepów WR swój stary rower, na nowy otrzyma 15-procentowy rabat. Do wyboru będzie miał jeden ze wszystkich oferowanych w asortymencie sklepu rowerów takich kultowych marek, jak Batavus, Pashley, Adriatica czy Veli.

Przyprowadzone do wybranych sklepów i serwisów w ramach Re-bike! rowery zamiast na złom, trafią znów do obiegu. Recykling odbywać się będzie na kilka sposobów. – Część sprzętu naprawimy i przeznaczymy na cele charytatywne, np. dla dzieci z domów dziecka, a część odsprzedamy w naszym komisie rowerowym przy ulicy Stawki 19 w Warszawie. W przypadku mocno zużytych rowerów, odzyskamy części nadające się do użytku i przekażemy je organizacjom prowadzącym warsztaty non profit lub kreatorom corocznej akcji Przetwory Design – wyjaśnia Karol Popławski.

Akcja potrwa od 1 kwietnia do 30 września 2013 roku. Rowery będzie można wymienić w sklepach Wygodny Rower w Warszawie przy ulicach: Stawki 3, Kosiarzy 37 oraz Smolnej 10.

Szczegóły akcji już w marcu dostępne będą na stronie http://www.wymienrower.pl

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!