Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Zagoń rower do roboty!

Zagoń rower do roboty!

Data: 2009-04-26
Źródło: Informacja własna

Przekonanych nie trzeba przekonywać, codzienna jazda do pracy zapewnia minimalną dawkę ruchu potrzebną do tego aby się "rozkręcić" na cały dzień. Tych, którzy o tym myśleli, ale nie spróbowali, na dojazdy do pracy ma skusić akcja wymyślona przez twórców inicjatywy Chroń Skroń ». Idea tego happeningu jest banalna - w dniach 4-10 maja zamieniamy samochód, autobus i tramwaj na rower.

Ten tydzień powinien wystarczyć, aby się przekonać, że jazda rowerem w mieście nie jest aż tak niebezpieczna i trudna jakby się mogło wydawać. Wystarczy tylko spróbować, aby przekonać się, że dojazd do pracy na rowerze to całkowite przeciwieństwo stresującego stania w korkach. Zobaczysz bardziej pogodną stronę miasta i nabierzesz energii na cały dzień pracy.

Akcję promuje plakat (pdf), który można pobrać ze strony organizatorów » akcji i zamieścić na własnym forum bądź wydrukować, skserować parę egzemplarzy i podrzucić do firmowej kuchni lub toalety (kuchnię nie wszyscy odwiedzają ;-) )

Do zobaczenia w maju na ścieżkach, nie tylko we Wrocławiu - trwają prace nad ogólnopolskim rozpropagowaniem akcji - przecież pierwszy tydzień maja to nie jedyny, w którym można jeździć rowerem do pracy!

Czytaj dalej na stronach Informacja własna
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!