Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Brytyjska para zginęła w Tajlandii podczas podróży rowerowej dookoła świata

Brytyjska para zginęła w Tajlandii podczas podróży rowerowej dookoła świata

Data: 2013-02-20
Źródło: Informacja własna

Peter Root Mary ThompsonBrytyjska para zginęła podczas swojej podróży dookoła świata w wypadku drogowym w Tajlandii. Peter Root i Mary Thompson prowadzili znanego bloga Two on Four Wheels.

Swoją podróż planowali 6 lat, z rodzinnej wyspy Guernsey ruszyli w lipcu 2011 roku.  Peter i Mary prowadzili znanego bloga w sieci www.twoonfourwheels.com, gdzie opisywali barwnie swoje podróże. Do czasu wypadku przejechali przez 23 kraje w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i w środkowych i Chinach.

Peter Root Mary ThompsonTragiczny wypadek zdarzył się na drodze ok. 30 km na wschód od Bangkoku. 25-letni miejscowy kierowca uderzył w rowerzystów, gdy schylił się, aby podnieść z podłogi pickupa czapeczkę.

Sam kierowca został poważnie ranny. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres 10 lat.

Tajlandia - popularny kraj wśród turystów - jest znany z niebezpiecznych dróg i ryzykownie prowadzących kierowców. Każdego roku 13.000 osób ginie w wypadkach a ponad milion jest poszkodowanych. W maju ubiegłego roku trzech brytyjskich nastolatków zginęło w czasie rocznej podróży (gap year) w wypadku autokaru w Tajlandii.

 

Peter Root Mary Thompson
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!