Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Burza w niemieckich mediach: obowiązkowe kaski dla rowerzystów?

Burza w niemieckich mediach: obowiązkowe kaski dla rowerzystów?

Data: 2014-06-20
Źródło: gazeta.pl

Komentatorów zajmuje szeroko dyskutowany w Niemczech obowiązek jazdy w kasku dla rowerzystów. Okazją jest orzeczenie sądu, zgodnie z którym także rowerzysta bez kasku w razie wypadku ma prawo do pełnego odszkodowania. Ostatnio opinię publiczną w Niemczech zbulwersowała sprawa dziewczyny, której towarzystwo ubezpieczeniowe chciało obniżyć odszkodowanie właśnie ze względu na brak kasku.

"Ludwigsburger Keiszeitung":

"Na szczęście w przypadku żenującego zachowania towarzystwa ubezpieczeniowego zwyciężył zdrowy rozsądek. A przy okazji Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe pozbawił na razie argumentów zwolenników wprowadzenia obowiązku noszenia kasku. I dobrze. Bez wątpienia ten proces sądowy mocno zaostrzył debatę o obowiązku wprowadzenia ochrony głów rowerzystów. Zresztą toczy się ona od wielu lat. Orędownicy bezpieczeństwa i ci uszczęśliwiający innych na siłę są w tym kraju wszechobecni i myślą typowo po niemiecku - kto nie słucha, ten musi poczuć. Ma to znaczyć, że kto nie nosi kasku na rowerze, tego musi do tego po prostu zmusić ustawodawca. Nie, dziękujemy".

Czytaj dalej na stronach gazeta.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!