Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Canyon Smart Bike Computer smartfon dla roweru

Canyon Smart Bike Computer smartfon dla roweru

Data: 2015-09-11
Źródło: Informacja własna

 Na targach rowerowych Eurobike niemiecka firma Canyon pokazała nowy komputer rowerowy Smart Bike Computer

Canyon Smart Bike Computer

Jak twierdza przedstawiciele firmy - to pierwszy na świecie komputer rowerowy oparty o aplikacje zaprojektowany wspólnie z Sony. Komputer działa na systemie operacyjnym Android Wear, który umożliwia korzystanie z dowolnych aplikacji zgodnych z tym popularnym systemem zgodnie z potrzebami użytkownika. Wygląda na to, że Canyon Smart Bike Computer to odpowiednik smartfona dla liczników komputerowych.

Canyon Smart Bike Computer

Posiada on kolorowy ekran o przekątnej 1,6", 4 GB pamięci wewnętrznej i odbiornik GPS. Z innymi urządzeniami - miernikami mocy, kadencji, czy pulsometrami komunikuje się przez łącze bluetooth. Dzięki systemowi Android jest możliwe korzystania z takich aplikacji jak Google Maps, Strava, Endomondo czy Komoot (nawigacja).

Komputer ma swoja własną baterię, ładowaną przez kabel USB. Niestety nie jest to możliwe podczas jazdy - co jest spora wadą. Zgodnie z danymi bateria pozwala na korzystanie z urządzenia przez 8-10 godzin.

Canyon Smart Bike Computer

Jednym z najciekawszych elementów urządzenia jest jego dedykowane mocowanie. Canyon Smart Bike Computer współpracuje tylko i wyłącznie z dedykowanymi mostkami (wspornikami kierownicy). Obecnie są dostępne trzy - do rowerów górskich, szosowych i miejskich. Mostek posiada specjalne zakończenie na które wsuwa się licznik. Całość wygląda bardzo estetycznie i minimalistycznie.

Canyon Smart Bike Computer

Canyon Smart Bike Computer będzie oferowany przede wszystkim z rowerami marki Canyon oraz osobno - w cenie ok 200 euro.

xCanyon Smart Bike Computer

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!