Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu 2015

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu 2015

Data: 2015-09-10
Źródło: Informacja własna

Od 16 do 23 września będzie się odbywał Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który zwraca uwagę na problem transportu i komunikacji w miastach.

W wydarzeniu bierze udział ponad 1100 (głównie) europejskich miast. Najwięcej jest z Austrii (322), Węgier (177) i Hiszpanii (207). W Polsce do akcji przyłączą się Kraków, Lublin, Opole, Łódź, Wągrowiec oraz Wrocław.

Hasłem tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest multimodalność. Chodzi o możliwość łączenia różnych środków transportu podczas przemieszczania się. Hasło ETZT 2015 brzmi: "Wybierz. Zmień. Połącz" (Choose. Change. Combine.)

Tydzień zostanie zakończony tradycyjnie Dniem bez Samochodu - wtedy miasta starają się maksymalnie zachęcać mieszkańców do porzucenia samochodów na rzecz innych środków transportu. W tym celu zamykane są ulice dla ruchu zmotoryzowanego udostępniając je pieszym i rowerzystom. Innym pomysłem jest darmowa komunikacja miejsca w tym dniu. Do porzucenia samochodu zachęcają tez liczne imprezy, pikniki, konkursy i wystawy poświęcone tematyce zrównoważonego transportu.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!