Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Chłodna bryza na upalne dni

Chłodna bryza na upalne dni

Data: 2013-06-07
Źródło: Informacja własna

Q-Fog to rewolucyjny pomysł na uprzyjemnienie podróży podczas upałów. Jednym ruchem ręki pozwala na rozpylenie wodnej mgiełki. 

Spryskiwacz rowerowy Q-Fog

Q-Fog to typowy projekt croudfunging’owy, czyli zaprojektowany przez pasjonatów i dotowany przez internautów, którym szalony pomysł przypadł do gustu. Zrodzony z zamiłowania do rowerowych wycieczek wynalazek, pozwala w szybki sposób odświeżyć się podczas podróży w upalne dni.

System nie jest zbyt skomplikowany. Składa się on ze zbiorniczka na wodę, montowanego do mostka przy pomocy paska z rzepem, wężyka łączącego oraz klamki, dzięki której woda tłoczona jest do dyszy.

Spryskiwacz rowerowy Q-Fog

Największą trudność konstruktorzy napotkali podczas projektowania montowanej do kierownicy klamki, czyli spustu dyszy. Dla zobrazowania problemu wystarczy spróbować użyć zwykłego spryskiwacza do roślin w płaszczyźnie poziomej. Mimo niedogodności, projektantom udało się wyprodukować działający produkt, który z pewnością znajdzie wielu amatorów.

Zbiornik rowerowego spryskiwacza ma pojemność 100ml, co można przeliczyć na około 300 pryśnięć. Konstruktorzy zapewniają, że wystarczy to na około 2 lub 3 godziny jazdy.

Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!