Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Trek 1120 - nowy wymiar bikepackingu

Trek 1120 - nowy wymiar bikepackingu

Data: 2017-08-28
Źródło: Informacja własna

Bikepacking to najnowszy trend w rowerowej turystyce oznaczający podróżowanie z minimalna ilością bagażu. Amerykańska firma Trek zaprezentowała na przyszły rok nowy model Trek 1120 na 29 calowych kołach dedykowany do takiego rodzaju turystyki.

Trek 1120

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech dla bikepackingu jest nieużywanie klasycznych rowerowych bagażników i sakw. Wszystkie potrzebne rzeczy pakujemy do specjalnych toreb przytraczanych do kierownicy, przednich widełek, pod siodełko, oraz w główny trójkąt ramy.

Dużym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że możemy zastosować praktycznie każdy rower nie martwiąc się, że rama nie posiada specjalnych otworów montażowych pod bagażnik. Stąd trend bikepackingu jest najbardziej upowszechniony wśród właścicieli rowerów szosowych, górskich, enduro czy też fatbike, bo zazwyczaj tego typu rowery nie są przeznaczone do montażu bagażnika.

Trek 1120

Wychodząc nowej modzie naprzeciw Trek wprowadza do sprzedaży do swojej kolekcji na rok 2018 model 1120, który jest czymś pośrednim między tradycyjnym towerem z bagażnikami i rowerem "czystym" z zamontowanymi torbami. Posiada on minimalistyczne bagażniki i uchwyty które bardzo ułatwiają przytroczenie toreb. Dzięki temu bagaż możemy przytroczyć pod kierownicę, do tylnego bagażnika oraz do goleni przedniego widelca.

Trek 1120

Trek 1120 wpisuje się także w najnowsze trendy MTB - duże 29" koła (na które możemy także założyć szosową oponę 28"), tarczowe hydrauliczne hamulce, regulowany zdalnie wspornik siodła,  napęd 1x11, oraz koła dostosowane do opon bezdętkowych.

Trek 1120

Dzięki zastosowaniu widelca z włókna węglowego udało się uzyskać bardzo niska wagę wynosząca tylko 14 kg. Niestety rowerowy podróżnik pozbawiony jest przedniej amortyzacji (nie wspominając już o tylnej).

Cena modelu Trek 1120 będzie wynosić 2.500 $.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2018-05-06 09:16 anonim | Trek 1120
ale co to za korba, do turystyki…?!