Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Nadmuchiwane rowery Forda

Nadmuchiwane rowery Forda

Data: 2017-05-26
Źródło: Informacja własna

Amerykański samochodowy koncern, który już w przeszłości prezentował koncepcje składanych rowerów teraz zgłosił do urzędu patentowego wniosek dotyczący roweru z nadmuchiwaną... ramą.

Podobnie jak we wcześniejszych pomysłach chodzi o to aby rower bez problemu zmieścił się do bagażnika samochodu. Tym razem razem jednak zaproponowano bardzo nietypowe rozwiązanie. Część ramy będzie nadmuchiwana, co pozwoli na łatwe złożenie roweru do niedużych rozmiarów.

Poszczególne rury ramy są wykonane z siedmiu równoległych gumowych rur połączonych ze sobą zaworami. Całość jest umieszczona w otulinie z kevlaru. Po napompowaniu całość usztywnia na tyle, że jest możliwa jazda, jak na zwykłym rowerze. Oczywiście nasuwa się pytanie, a co jeśli rama "przebije się" podobnie jak dętka w czasie jazdy? Wg inżynierów Forda jest to niemożliwe, gdyż gumowe rury są chronione materiałem z kevlaru używanym między innymi do produkcji kamizelek kuloodpornych.

Dmuchane elementy ramy znajda się w czterech miejscach - na trzech rurach głównego trójkąta ramy oraz na górnej rurze tylnego trójkąta. Pozostałe elementy są już klasyczne.

Po spuszczeniu powietrza rower składa się na trzy elementy i może zostać umieszczony w specjalnej szufladzie zaprojektowanej do samochodów tego producenta.

Co ciekawe, można zmieniać ciśnienie w ramie co ma się przełożyć na zmianę charakterystyki ramy. Do obsługi takiej ramy ma wystarczyć klasyczna pompka rowerowa.

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2018-10-11 21:02 anonim |
Rewolucyjna aktualizacja oprogramowania SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha rejestrowanie Google (ReCaptcha-2 i ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
i ponad 8400 innych rodzajów captcha,
z najwyższą precyzją (80..100%) i najwyższą prędkością (100 zdjęć na sekundę).
Możesz używać XEvil 4.0 z dowolnym najpopularniejszym oprogramowaniem SEO / SMM: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke i ponad 100 innych programów.

Zainteresowany? W serwisie YouTube znajduje się wiele filmów na temat XEvil.
Do zobaczenia później ;)
2018-11-08 10:03 anonim |
<a href=https://drawing-portal.com/video-uroki/samouchiteli-avtokad.html>Обучение работы в Автокад</a> на практие, опираясь на расчетно-графические видео самоучители Автокад, смотрите, читайте <a href=https://drawing-portal.com/video-uroki/samouchiteli-avtokad.html>здесь</a>.
2018-11-08 15:19 anonim |
<a href=https://drawing-portal.com/video-uroki/samouchiteli-avtokad.html>Бесплатный самоучитель по Автокад</a> на практических видеоуроках и иллюстрированных статьях, смотрите и читайте <a href=https://drawing-portal.com/video-uroki/samouchiteli-avtokad.html>на сайте</a>.
2018-11-08 16:30 anonim |
...кстати...<a href=https://drawing-portal.com/video-uroki/samouchiteli-avtokad.html>Как изучить Автокад бесплатно</a> - по профессиональному самоучителю, смотреть, читать <a href=https://drawing-portal.com/video-uroki/samouchiteli-avtokad.html>на сайте</a>.