Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Cyklokarpaty - Nowy Żmigród

Cyklokarpaty - Nowy Żmigród

Data: 2008-06-06
Źródło: Informacja własna

Już w najbliższą sobotę start maratonu cyklokarpaty.pl w Nowym Żmigrodzie. Trasa maratonu przebiegać będzie w okolicy Nowego Żmigrodu i miejscowości Kąty (przy Szkole Podstawowej), gdzie będzie zlokalizowana baza, biuro zawodów (czynne od godziny 8:00) i meta. O godz. 9:45 nastąpi wyjazd kolumny kolarzy do Nowego Żmigrodu (około 5km). Po odprawie startowej na Rynku Nowego Żmigrodu, o godzinie 10:15 nastąpi start honorowy, który po około 1km zamieni się w lotny start ostry (na wjeździe w ulicę Wyżną).

Zawodnicy wjadą na Górę Grzywacką i stamtąd czerwonym szlakiem, grzbietem górskim udadzą się w kierunku miejscowości Myscowa. Z przysiółka Myscowej, zwanego Ostryszne, przez tereny Magurskiego Parku Narodowego wjadą w okolice Góry Kamień i kolejnym grzbietem górskim zjadą do Kątów. Po raz drugi (lecz inną drogą) pokonają Górę Grzywacką, a przed dojazdem do mety czeka ich jeszcze jeden leśny zjazd i pokonanie kolejnego grzbietu górskiego. Przed samą metą nastąpi rozjazd trasy MEGA i GIGA. Trasa dla początkujących będzie pokrywać się z częścią trasy MEGA - po wyjechaniu na Górę Grzywacką zrobi małą pętlę i zawróci na końcowy fragment trasy MEGA (długość około 8km). Trasa ta nie będzie jednak łatwa!

Po zakończeniu wyścigu na startujących czekać będzie ciepły posiłek, przysznice i myjnia dla rowerów. Wszystko to umiejscowione w Szkole Podstawowej w Kątach.

Sponsorem głównym Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl jest sklep sportowy ROWEROMANIA (http://www.roweromania.pl »)

Więcej informacji na stronie http://www.cyklokarpaty.pl »
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!