Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Debiutuje nowe Mio Cyclo 200

Debiutuje nowe Mio Cyclo 200

Data: 2015-09-03
Źródło: Informacja własna

Podczas targów rowerowych Eurobike został zaprezentowany najnowszy produkt Mio z rodziny Cyclo - Mio Cyclo™ 200, który powstał z myślą o szerokim gronie rowerzystów jeżdżących rekreacyjnie, poszukujących licznika rowerowego i nawigacji. Model wyposażono w mapy OSM i nie zabrakło w nim funkcji Surprise Me™. W Polsce produkt jest już dostępny, a jego proponowana cena to 699 zł.

Mio Cyclo 200

Najnowsze urządzenie Mio będzie stanowić model bazowy dla rodziny nawigacji Cyclo. Na 3,5” ekranie dotykowym umieszczono sześć dużych, wyraźnych przycisków menu głównego, aby urządzenie można było obsłużyć szybko i łatwo, w każdych warunkach.

„W Polsce główną grupą rowerzystów są osoby uprawiające ten sport rekreacyjnie. To z myślą o nich przygotowaliśmy Mio Cyclo 200” – komentuje Mariusz Manowski, CEE Country Director marki Mio w Polsce. – „To urządzenie wyposażono w funkcje, które są przydatne z punktu widzenia osoby jeżdżącej rekreacyjnie, która nie potrzebuje szczegółowych pomiarów wyników osiąganych podczas treningów na rowerze. Dlatego wyposażyliśmy je w podstawowe funkcje  licznika rowerowego i nawigację. Przy pomocy Cyclo 200 można wybrać się na przejażdżkę rowerową, nawet w nieznanym terenie, bez obawy, że zbłądzimy. Urządzenie zbierze też wszystkie podstawowe dane dotyczące naszej podróży”.

Mio Cyclo 200

Mapy, nawigacja

Mio Cyclo™ 200 jest sprzedawane z preinstalowanymi mapami OpenStreetMaps, a nanoszone na mapę dane pochodzą zarówno z baz Tele Atlas, jak i OSM. To sprawia, że dokładność map wykorzystywanych w Cyclo 200 i ich aktualizacja, to jeden z najlepszych aktualnie tego typu systemów na rynku. Dla użytkowników oznacza to wysoką jakość aktualizacji i poprawę dokładności map OSM. Korzystanie z nawigacji w Cyclo 200 jest tak samo łatwe, jak w przypadku nawigacji samochodowych – wystarczy wpisać adres docelowy i można rozpocząć podróż.

Mio Cyclo 200

Surprise Me™

Oprócz preinstalowanych map OpenStreetMaps i wbudowanej funkcji nawigacji Mio Cyclo™ 200 oferuje także funkcję Surprise Me™. Pozwala ona na wyszukanie nowych, ciekawych tras rowerowych w każdej okolicy. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę w menu głównym, później określić dystans, który chce się przebyć, lub ile czasu można poświęcić na przejażdżkę. Po wprowadzeniu potrzebnych informacji Mio Cyclo™ zaproponuje trzy trasy zaczynające się z miejsca, gdzie aktualnie znajduje się użytkownik.

Użytkownik może spojrzeć na szczegółowe dane każdej propozycji i sprawdzić takie informacje jak maksymalne nachylenie na trasie, czy łączny dystans pod górę, a następnie świadomie podjąć decyzję, którą trasę wybiera. Dzięki preinstalowanym mapom z tych funkcji można korzystać od razu po rozpakowaniu urządzenia.

Aplikacja na komputery osobiste

Za pomocą aplikacji instalowanej na komputerach osobistych, typu PC lub Mac, można zarządzać posiadanym Mio Cyclo oraz wszystkimi zebranymi danymi. Aplikacja pozwala między innymi na przeglądanie historii podróży, a także wgrywanie tras przejazdu do serwisu MioShare, by podzielić się doświadczeniami ze znajomymi.

Za pomocą tego narzędzia można także szukać nowych tras i planować własne. Pobieranie i wgrywanie do Mio Cyclo 200 przygotowanych w aplikacji tras przejazdu jest proste, wystarczy pobrać plik o rozszerzeniu GPX i wgrać go do urządzenia.

Mio Cyclo 200Co więcej w Mio Cyclo™ 200

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników Cyclo 200 zostało wyposażone w funkcję Gdzie jestem. Za jej pomocą można w każdej chwili sprawdzić aktualne, dokładne położenie geograficzne. W razie potrzeby ta funkcja poda najbliższy adres, a także współrzędne GPS.

Mio Cyclo 200

Nowe urządzenie z rodziny Mio Cyclo™ jest wyposażone w bogatą baza użytecznych miejsc (POI), dobieranych pod kątem użyteczności dla rowerzystów. To pozwala na łatwe nawigowanie m.in. do punktów serwisowych, czy miejsc odpoczynku na trasie. Aby jeszcze bardziej ułatwić nawigację i pozwolić użytkownikowi na maksymalne skupienie uwagi na drodze, wszystkie instrukcje nawigacyjne są poprzedzane sygnałem dźwiękowym.

Najważniejsze cechy Mio Cyclo™ 200:

  • Łatwa w obsłudze nawigacja – duże ikony ułatwiają nawigację po menu urządzenia
  • Preinstalowane mapy OpenStreetMaps z danymi Tele Atlas – nawigacja gotowa do użycia od razu po wyjęciu z pudełka
  • Surprise Me™ – just choose time or distance and the Mio Cyclo™ will offer three surprise routes to choose from
  • Dokładne instrukcje podczas nawigacji – wyraźne sygnały dźwiękowe informują o następnym kroku w nawigacji
  • Funkcja Gdzie jestem – pokazuje dokładną lokalizację użytkownika. W razie nagłej potrzeby podany jest tutaj także najbliższy adres oraz współrzędne nawigacyjne
  • Aplikacja na komputery osobiste – za pomocą jednego narzędzia można łatwo zarządzać urządzeniem, pobierać z Internetu aktualizacje, nowe trasy, a także dzielić się z innymi użytkownikami swoimi doświadczeniami
  • Wydajny akumulator – urządzenie jest zasilane akumulatorem wielokrotnego ładowania, który starcza na do 10 godzin pracy Obudowa zgodna ze standardem IPX5 – urządzenie odporne jest na deszcz, zachlapania, kurz i inne trudne warunki pogodowe

 

Mio Cyclo 200
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!