Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > DirtySixer - duże koła 32" i 36" dla wysokich ludzi

DirtySixer - duże koła 32" i 36" dla wysokich ludzi

Data: 2017-01-24
Źródło: Informacja własna

Koła o rozmiarze 27,5 i 29 cali niewątpliwie podbiją serca rowerzystów i zawodników. Jednak takie koła nie wystarczają wszystkim. Dlatego powstają prototypy rowerów posiadających jeszcze większe rozmiary kół. Firma DirtySixer z Kalifornii jest czołowym producentem i konstruktorem takich rowerów. Właśnie tam projektowane są rowery na kolach 36”.

W ostatnich dniach pojawił się również prototyp roweru na nieco „mniejszych” 32 calowych kołach. Jest to propozycja zapełnienia luki między 29, a 36 calowymi olbrzymami.

Założyciel DirtySixer, David Foch mierzy prawie 199 cm i uważa 32 calowe koła za idealne rozwiązanie. Prototyp został wyposażony w niezawodny napęd Rohloff i amortyzator typu Upside- down firmy MRP. Właśnie taka konstrukcja amortyzatora umożliwia wstawienie tak dużych kół.

Rynek rowerowy na pewno nie szykuje się na zalanie przez nową koncepcję rozmiaru kół. Rowery na kolach 32" są dedykowane dla użytkowników mierzących od 190 cm (rozmiar mały) do 210 cm (rozmiar duży). Koła zostały skomponowane tak, aby opona założona na 42 mm obręcz z 36 otworami na szprychy  tworzyła solidny i wszechstronny zestaw. Wszystkie ramy mają być wykonywane ręcznie w Kalifornii. Rowery do sprzedaży maja trafić w połowie 2017 roku. Ceny zaczynają się od się 4.499$, a w wyższych wersjach wyposażenia mogą osiągać nawet 6.899$. Podana cena dotyczy Stanów Zjednoczonych. Jeśli jednak rozmiar 32" nie jest wystarczający w ofercie znajdują się maszyny na 36 calowych kołach, które są dedykowane osobom mierzącym ponad 215 cm. 

Wojtek Wojtak

Tagi: DirtySixer
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!