Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Samochody autonomiczne Uber nie lubią rowerzystów

Samochody autonomiczne Uber nie lubią rowerzystów

Data: 2016-12-27
Źródło: Informacja własna

 

Uber - producent aplikacji mobilnej do zamawiania usług transportu samochodowego testuje w USA swoje autonomiczne samochody, które mają zrewolucjonizować ten rynek. Jednak jak na razie tym ambitnym planom stanęli na drodze... rowerzyści. I to dosłownie.

Uber ma swoja siedzibę w San Francisco. Nieprzypadkowo to właśnie to miasto zostało wybrane na poligon doświadczalny do testowania prototypów pojazdów autonomicznych. Jak na razie - ze względów choćby prawnych - jeżdżą one z kierowcami, ale nie wykonują oni żadnych działań. Po prostu siedzą na miejscu kierowcy i mają zareagować w przypadku ewentualnego zagrożenia. Okazało się jednak, że oprogramowanie prototypowych Volvo XC90 posiada błąd, który może spowodować kolizję z rowerzystą. Ujawnili to działacze  Koalicji Rowerzystów w San Francisco.

Problemem są pasy ruchu przeznaczone dla rowerów na skrzyżowaniach. Zgodnie z prawem samochód, który będzie wykonywał na skrzyżowaniu manewr skrętu w prawo powinien wcześniej zbliżyć się maksymalnie do prawej krawędzi jezdni. Także wtedy, kiedy jest tam pas dla rowerzystów. Niestety autonomiczny samochód nie wykonuje poprawnie tego manewru pozostawiając pas dla rowerów wolny. Podczas skrętu w prawo samochód może zajechać drogę rowerzyście, który korzysta z wolnego pasa. 

Jest to poważne i realne zagrożenie, na które amerykańskie stowarzyszenie zwróciło uwagę firmie, a pomimo to samochody wyjechały na ulice. Obecnie testy zostały już zakończone, a odpowiednia poprawka ma zostać wdrożona w autonomicznym samochodzie Uber.

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2017-01-13 14:53 anonim | DARMOWY PRZEJAZD
Kod na darmowy przejazd do 25 zł dla nowych użytkowników UBER (obowiązuje w całej Polsce):
UBERSLASKI
2017-01-28 08:50 anonim | Hj
Ńćxźżąśłóę