Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > "Dotknąć Sahary dwoma kołami" - pokaz slajdów - Wrocław

"Dotknąć Sahary dwoma kołami" - pokaz slajdów - Wrocław

Data: 2008-01-20
Źródło: Informacja własna

We wtorek, 22 stycznia w sali 329, Budynku A1 Politechniki Wrocławskiej, ul Wybrzeże Wyspiańskiego 27, o godzinie 19.00 odbędzie się pokaz slajdów z wyprawy rowerowej po Tunezji

"Dotknąć Sahary dwoma kołami"

wstęp wolny

Prelekcja odbędzie się w ramach "Spotkań z Górami" cyklu prelekcji poświęconych wyprawom i podróżom, organizowanych we Wrocławiu przez DKF Politechnika oraz sklep Górski "Skalnik"

Prelegent: Marcin jakub Korzonek
Zdjęcia: Agata Janyszek, Marcin jakub Korzonek

Strona WWW Wyprawy »

Tunezja to jeden z najpopularniejszych krajów egzotycznych wybieranych przez turystów biur podróży z całego świata. Spędzają oni urlopy w jednym z setek hoteli na wybrzeżu, czasem tylko uczestnicząc w jednodniowych wycieczkach klimatyzowanym jeepem aby zobaczyć kawałek pustyni. Marcin Korzonek oraz Agata Janyszek postanowili zobaczyć prawdziwą Tunezję - przedzierając się rowerem przez piaski Sahary oraz walcząc z potwornym upałem i burzami piaskowymi. W czasie godzinnej prelekcji podróżnicy opowiedzą nam o przygodach, które ich spotkały w czasie miesięcznej wyprawy. Zobaczymy podziemne domostwa wydrążone w miękkich skałach w Matmacie, ksary - fortyfikowane spichlerze berberyjskie, bramę Sahary - Duz, Największe słone jezioro (szot) w Afryce Północnej.- Chott-el-Jerid, oraz oazy górskie a także Sidi Bou Said - czyli niebieskie miasto.

Skalnik.pl »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!