Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Eurobike 2010-Relacja z pierwszego dnia

Eurobike 2010-Relacja z pierwszego dnia

Data: 2010-09-01
Źródło: Informacja własna

Pierwszy dzień targów Eurobike za nami. Mnóstwo odwiedzających, ponad 1000 wystawców na kilkunastu halach. Targi w tym roku wyraźnie stoją pod znakiem rowerów na „dużych kołach” oraz elektrycznych, praktycznie każdy większy producent ma je w swojej ofercie. Karbon nie jest już nowością – stał się powszechny, bo obecny praktycznie wszędzie, nawet w rowerach elektrycznych typu cross.

Tylko 2 polskie firmy pojawiły się na Eurobike. Swoją kolekcję rowerów Medano prezentuje Zasada Bikes, w tym najnowszy tandem zbudowany na bazie cruiserów Artist czy „ostre koło”. Spore stoisko ma także Kross, prezentujący swoje najnowsze rowery z grupy Level od najwyższego A+ do najniższych grup, także rowery miejskie i trekkingowe. Odświeżone kolekcje, nowe bardziej błyszczące, kolorowe i oczywiście lżejsze ramy w rowerach prezentuje także Kellys, Giant czy Merida – mając w ofercie zgodnie z trendem 29” oraz rowery elektryczne.

Swoją współpracą z Boschem w dziedzinie „e-bikes” chwali się również Cannondale. Popularne w Polsce marki jak SKS prezentują nowe pompki, wykonane z jeszcze estetyczniejszych materiałów czy inne użyteczne rzeczy jak np. koszyk na bidon wsuwany z boku czy Sigma – nowe modele najpopularniejszych komputerków rowerowych. Widać również wyraźną konkurencję pomiędzy SRAM-em a Shimano, oba stoiska są ogromne, prezentują poszczególne grupy sprzętowe zarówno szosowe jak i MTB czy miejskie, poszczególne części można dotknąć, obejrzeć, zważyć, sprawdzić ich działanie. Tu też mocny akcent 10-rzędowych kasety w rowerach MTB z obu stron, ale oczywiście z innym podejściem (Dyna-SYS od Shimano i 2x10 od SRAM).

Z ciekawostek targowych, to stoisko Magura przyciągało wizytujących swoimi grami „zręcznościowymi” wykorzystując swoje hamulce hydrauliczne a także pokazując prototypowe części po „crash-testach” –pogięte tarcze hamulcowe i uszkodzone hamulce dają do myślenia. Aktualnie najciekawszym stoiskiem wydaje się firmy Knog, tunel i atrakcje tam przewidziane robią wrażenie.

Dodatkowymi atrakcjami dla zwiedzających są między innymi imprezy towarzyszące takie jak pokazy skoków rowerowych na specjalnie przygotowanym torze pomiędzy halami czy show na scenie w najnowszych ubraniach rowerowych różnych producentów (m.in. Adidas, Gore, Craft).

Relacja z drugiego dnia Targów Eurobike 2010 »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!