Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Eurobike: Kellys 2011

Eurobike: Kellys 2011

Data: 2010-10-01
Źródło: Informacja własna

Nowa kolekcja rowerów MTB przeznaczonych specjalnie dla Pań ma miłą dla ucha nazwę Janette i składa się z 4 modeli: Joyce, Jane, Ann i Sue. Jest to rozszerzenie linii WLC (z ang. Women Like Concept). Ramy są aluminiowe o sportowej geometrii (Lady Sport Geometry), mają obniżony przekrok, wyraźne gięcie górnej rury oraz są po prostu krótsze. Najwyższy model Joyce posiada wysokiej klasy amortyzator przedni FOX 32 Alps o skoku 100 mm, przerzutkę tylną Shimano XT Shadow, hamulce tarczowe Avid Juicy Three oraz komponenty KLS. Ciekawostką są lekkie opony Schalbe Rocket Ron w szerokim rozmiarze 2,25" sygnowane napisem "for Kellys". Z kolei najniższy model Sue ma już widelec przedni z niższej półki SR SUNTOUR Raidon RL 100 mm, przerzutkę tylną Shimano Acera oraz hamulce typu v-brake. Wspólnym elementem z wyższymi modelami są lekkie i zarazem drogie opony Rocket Ron. Rowery te posiadają także siodło przygotowane specjalnie dla Pań - SELLE ROYAL Mach.


Kellys przygotował także nowe modele rowerów górskich w kategorii tzw. ścieżkowców, czyli hardtail o spokojnej geometrii zbliżonej jak najbardziej do wygodnych fulli z ramami o charakterystycznym łączniku między rurą górną a podsiodłową. Linia Cool Tool składa się z trzech modeli. Najlepiej wyposażony jest Expert posiadający potrójnie cieniowaną ramę aluminiową LiteTrail, amortyzator przedni Rock Shox Tora 302 o skoku aż 120 mm, przerzutkę tylną Shimano XT Shadow oraz hamulce tarczowe Avid Juicy Three. Opony to, podobnie jak w rowerach serii Janette, lekkie Schwalbe Rocket Ron 2,25". Z kolei model o nazwie po prostu Cool Tool ma taką samą ramę, przerzutkę tylną oraz opony jak poprzednik, jednak widelec to już niższej klasy Rock Shox Tora TK 120 mm, a największa zmiana to brak tarczówek - tutaj mają wystarczyć klasyczne hamulce typu v-brake marki Tektro.

Kellys od nowego sezonu zaczyna także firmować swoją marką KLS komponenty takie jak mostki, kierownice, sztyce, stery a nawet hamulce! Linię KLS tworzą 3 grupy - Race, Expert oraz Master. We wszystkich grupach akcesoria wykonane są z aluminium, w tym że w najniższej Master z aluminium serii 6005 natomiast w dwóch najwyższych Race i Expert z serii 7005 potrójnie oraz podwójnie cieniowanego. W niektórych modelach rowerów można także zobaczyć hamulce tarczowe z klamkami sygnowanym logo KLS, które łudząco przypominają popularne Hayes... Taki zabieg mający na celu ujednolicenie rowerów marki jest stosowany przez wielu producentów, na taką ścieżkę rozwoju zdecydował się także po 20 latach Kellys. Co ciekawe, na razie wśród produktów sygnowanym własnym logo nie ma elementów karbonowych, ale kto wie co przyniesie następny sezon.

Ważną zmiana jest także to, że wszystkie ramy aluminiowe w ofercie zostały poddane procesowi cieniowania zamiast hydroformowania. Ponadto zauważalnym trendem w wyposażeniu rowerów jest to, że producent kładzie główny nacisk na dobrej jakości amortyzator przedni, ramę oraz przerzutkę tylną kosztem innych elementów.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!