Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Targi Rowerowe Eurobike 2013 - relacja dzień 2

Targi Rowerowe Eurobike 2013 - relacja dzień 2

Data: 2013-08-29
Źródło: Informacja własna

EUROBIKE 2013 - Dzień 2 Stoisko KonyPo najbardziej emocjonującym pierwszym dniu wystawy, oficjalnym otwarciu przez kanclerz Niemiec – Angelę Merkel oraz widowiskowym Bike Fashion Show przyszedł czas na spokojne zwiedzanie i ocenę kolekcji wystawców.

Mimo, że Eurobike kojarzone jest głownie z prezentacją trendów obowiązujących w przyszłym sezonie, wielu wystawców nie ujawnia obserwatorom ani dziennikarzom swoich planów na przyszłość. Obserwując przykładowo stoisko Sigma Sport, trudno doszukać się totalnych nowości. Oczywiście niemiecki potentat w dziedzinie elektroniki rowerowej zaprezentował już w tym roku całą serię zaawansowanych komputerków rowerowych ROX, jednak mimo wszystko pozostaje pewien niedosyt. Zupełnie inną politykę prowadzi konkurencyjna względem Sigmy firma VDO, która odświeżyła bardzo dużą część swojej kolekcji.

Ciekawą propozycję na 2014 rok przygotował znany producent bukłaków – Hydrapak. W nowej ofercie znajdziemy całą gamę plecaków rowerowych (Bishop, Bishop EX, Lone Pine, Tamarack, Soque, Reyes i Avila), a także nowe bidony z ustnikiem Mammoth Valve oraz ciekawe, miękkie butelki Soft Flask, wyposażone w zaprojektowany od podstaw ustnik.

Miękka butelka HydrapakNowe bidony HydrapakNowe plecaki HydrapakNowe plecaki hydrapak
Znany głównie w świecie rowerów szosowych Look zaprezentował dwa nowe modele pedałów zatrzaskowych. W przyszłym sezonie miłośnicy marki będą mogli zaopatrzyć się w standardowe pedały Keo Classic 2 oraz zawodowe, wykonane w znacznej części z karbonu zatrzaski Keo Blade 2.

Pedały Look Keo Blade 2

 

Gratką dla zawodników i zaawansowanych amatorów w MTB z pewnością będą nowe propozycje włoskiego koncernu Formula. Producent zaprezentował dwa nowe modele kół (we wszystkich trzech rozmiarach) – Volo F XC Light oraz Volo F XC Superlight. Ponadto w przyszłym roku zwiększy się również asortyment hydraulicznych hamulców tarczowych.

 

 

Hamulce Formula Rac1ngHamulce Formula C1Koła Formula Volo F

Nowości zaprezentował również legendarny Race Face. Już w przyszłym roku w ofercie firmy znajdziemy kilka nowych modeli mostków, kierownic i wsporników siodła, a także odmłodzone korbowody Turbine i karbonowe – Next. Dodatkowo Race Face planuje również produkcję dedykowanych do XC kół.

Korba Race Face NextKorba Race Face TurbineKoła Race Face

Bardzo ciekawie prezentuje się stoisko amerykańskiego potentata w dziedzinie konstrukcji zawieszenia rowerowego – FOX. Na stoisku podziwiać można zarówno klasyczne modele znane z obecnego sezonu, jak i nowinki techniczne w postaci elektronicznego systemu sterowania zawieszeniem iCD.

Elektroniczne sterowanie FOXElektroniczne sterowanie FOXStanowisko do testowania widelca FOX

Kellys zaprezentował wręcz rewolucyjne zmiany - nowa linia rowerów Swag - typu All-Mountain z opracowanym własnym systemem zawieszenia, rowery z zawieszeniem na kołach 27,5 cala oraz uporządkowanie nazewnictwa modeli. Więcej o nowościach Kellysa na rok 2014 już wkrótce.


Kellys - nowa kolekcjaKellys - nowa kolekcjaKellys - modelka w "koszulce"Kellys - modelka w "koszulce"Kellys - nowa kolekcja

Kto powiedział że manetka zmiany przełożeń musi się znajdować na kierownicy? W końcu jeszcze nie tak dawno (jedno pokolenie temu) wszystkie rowery dźwignię zmiany biegów posiadały na dolnej rurze ramy (wszystkie - czyli szosowe). Za tym rozwiązaniem zatęsknili właściciele marki Nukeproof. W swoim rowerze - Rook, przeznaczonym raczej do cięższych odmian kolarstwa górskiego, dźwignie zmiany przełożeń umieścili w okolicach suportu. Swoją drogą właściciel roweru ma do dyspozycji nietypową ilość przełożeń - bo wynoszącą zaledwie... sześć.

Manetka na ramieManetka na ramie6-biegowy full

Rower pod kroplówką? Prawie - bo pacjentem jest łańcuch. Zestaw firmy Ketenmax do złudzenia przypominający szpitalny osprzęt do przetaczania płynów - w butelce znajduje się odtłuszczacz, który przepływa przez małą maszynkę czyszczącą łańcuch ze szczotkami. Brudny płyn gromadzi się w osobnym worku.

Kroplówka dla roweruKroplówka dla roweru

Powrót do przeszłości? Nie - to tylko stylizowane na drewniane obręcze wykonane z aluminium ze specjalnym malowaniem imitującym słoje drewna.

Drewniana obręcz kołaDrewniana obręcz koła

Kto powiedział, że błotniki to wyłącznie użytkowa partia osprzętu. Przemyślany design może nadawać charakteru zarówno rowerowi, jak i jego właścicielowi.

Designerski błotnikDesignerski błotnik

Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!