Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Gdańsk rozdaje rowerzystom mapy

Gdańsk rozdaje rowerzystom mapy

Data: 2014-08-11
Źródło: gdansk.pl

Sieć tras rowerowych w Gdańsku liczy już łącznie 470 km. Na dwóch kółkach można dotrzeć praktycznie do każdego zakątka naszego miasta. Teraz dodatkowo ułatwi to mapa rowerowa, wydana przez Urząd Miejski w Gdańsku.- To już drugie wydanie rowerowej mapy Gdańska. Rzecz jasna plan został uzupełniony o nowe odcinki dróg. Ale to nie wszystko - dodatkowym walorem mapy są naniesione na nią specjalne szlaki rekreacyjne, które można pokonywać zarówno rowerem, jak i pieszo - biegnąc, czy spacerując - mówi Remigiusz Kitliński, gdański oficer rowerowy.

Każda pętla zawiera osobny opis - m.in. długość, stopień trudności i prognozowany czas przejazdu. Niektóre z tras wiodą przez trójmiejskie lasy, inne łączą ze sobą zbiorniki retencyjne, jeszcze inne prowadzą od jednej siłowni „pod chmurką” do kolejnych.

- Szlaki układają się w pętle, tak by łatwiej było zaplanować w oparciu o nie wycieczkę, lub trening - dodaje Kitliński.

(full) Gdańsk rozdaje rowerzystom mapy-gdansk_mapa_sciezek_rowerowych_2014.jpg

Mapa wydrukowana została w 16 tys. egzemplarzy i jest dostępna bezpłatnie. Można ją odebrać w Referacie Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ulicy 3-go Maja 9 (budynek Powiatowego Urzędu Pracy) w pokoju 033B w godzinach pracy urzędu (pn, wt i czw. w godz. 8.00–16.00, w śr. 8.00–17.00 oraz w pt 8.00–15.00). W przypadku zapotrzebowania na większą liczbę map (ponad 100) prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 58 526 80 83

Mapa będzie dystrybuowana wśród rowerzystów podczas imprez miejskich.

Warto przypomnieć, że mapa w wersji elektronicznej jest również dostępna w Internecie - można ją znaleźć na stronie

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!