Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Wrocław wydaje darmowe rowerowe mapy

Wrocław wydaje darmowe rowerowe mapy

Data: 2014-04-08
Źródło: wroclaw.pl

Urząd Miejski we Wrocławiu wydał serię mapek, które maja pomóc rowerzystom w dotarciu rowerem do centrum. Jest to o tyle dobry pomysł, że we Wrocławiu infrastruktura rowerowa nie wszędzie tworzy spójną sieć, pozwalającą na sprawne przemieszczanie się rowerem.

Rowerowe mapki mają być pomocą przede wszystkim dla początkujących użytkowników, którzy zastanawiają  się, jaką trasę wybrać.

Jak mówi Artur Wesołowski z sekcji ds. rozwoju ruchu rowerowego Urzędu Miasta: – Do ich stworzenia zainspirowali nas sami wrocławianie, często docierają do nas pytania, jak dojechać do centrum z jakiejś części miasta – mówi . - Na początek postanowiliśmy wydać cztery mapki, które pokazują, jak dojechać z północy, wschodu, południa i zachodu – dodaje.

Map są cztery, dla każdego kierunku:

  • Trasa do centrum Wrocławia z północy: Karłowice, Różanka, Kleczków, Nadodrze
  • Trasa do centrum Wrocławia z południa: Ołtaszyn, Wojszyce, Gaj, Krzyki, Borek
  • Trasa do centrum Wrocławia ze wschodu: Sępolno, Biskupin, Zalesie, Szczytniki
  • Trasa do centrum Wrocławia z zachodu: Pilczyce, Kozanów, Gądów, Popowice

(full) Rowerowe mapy Wrocławia-wroclaw_mapy_rowerowe_2.jpgDo wyboru - do koloru

(Elektroniczna wersja mapek (format pdf) jest dostępna w dziale miasto/Wrocław/Ścieżki i drogi rowerowe we Wrocławiu)

Rowerowe mapy WrocławiaNa każdej mapie kolorami zaznaczone są trzy propozycje tras: trasa główna, trasa alternatywna i trasa rekreacyjna. Są one opracowane i sprawdzone przez rowerzystów i każda z nich jest wybrana tak, żeby dojazd był jak najwygodniejszy.

– Unikamy tras, gdzie jest duży ruch samochodowy, dużo utrudnień i skrzyżowań do przecięcia. Wiadomo jednak, że to jest miasto i kontaktu z ruchem samochodowym całkowicie wykluczyć się nie da – dodaje Wesołowski.

Trasa główna jest najwygodniejszym i na ogół najszybszym połączeniem danego osiedla z centrum Wrocławia. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że nie na całej długości trasy jest infrastruktura rowerowa. Czasami przejazd trasą może wiązać się z koniecznością pokonania drogi, na której zetkniemy się z intensywnym ruchem samochodów.

Trasa alternatywna stanowi wariant trasy głównej, dedykowany mniej doświadczonym rowerzystom. Prowadzi ona przez części osiedla, na których ruch samochodowy jest znacznie spokojniejszy, często jest tu jednak mniej udogodnień dla rowerzystów, niż na trasie głównej.

(full) Rowerowe mapy Wrocławia-wroclaw_mapy_rowerowe_3.jpg

Trasa rekreacyjna wyznaczona jest w ten sposób, aby jak najdłuższa jej część przebiegała przez tereny zielone (parki, skwery, lasy, wały etc.). Na tej trasie ruch samochodowy nie występuje wcale lub jest bardzo niewielki.

Na mapach podany jest również szacunkowy czas przejazdu z danej części miasta do centrum.

Mapy dostępne są w wersji papierowej i elektronicznej. Papierowe mapy można dostać w urzędzie miasta we Wrocławiu, przy ulicy Gabrieli Zapolskiej 2-4 w pokoju 503. Na naszym portalu możesz pobrać internetowe wersje map rowerowych.

Elektroniczna wersja mapek (format pdf) jest dostępna w dziale miasto/Wrocław/Ścieżki i drogi rowerowe we Wrocławiu

Czytaj dalej na stronach wroclaw.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!