Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Konferencja "Rowerowa Europa - Rowerowa Polska"

Konferencja "Rowerowa Europa - Rowerowa Polska"

Data: 2012-12-10
Źródło: Informacja własna

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas, Prezydent Miasta Skarżyska – Kamiennej - Roman Wojcieszek oraz Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA) zapraszają na konferencję „Rowerowa Europa - Rowerowa Polska - Instrumenty zrównoważonego, integralnego rozwoju regionu oraz interaktywne warsztaty promocji korzystania z roweru”. Konferencja rozpocznie się 11 grudnia 2012 roku o godzinie 10:00 w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej.

Konferencja ta jest jedną z serii spotkań przedstawicieli samorządów lokalnych i lokalnych grup działania dążących do poprawy warunków i skali korzystania z rowerów w życiu codziennym mieszkańców polskich miast i gmin.

Ideą konferencji jest przedstawienie w usystematyzowanej formie korzyści promowania różnych form mobilności aktywnej, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerowego dla rozwoju regionu. Inicjatywa ta ma ścisły związek z przygotowanie polskich samorządów do efektywnego wykorzystania funduszy Unii Europejskiej w latach 2014-2020 w ramach projektów realizowanych w międzynarodowych konsorcjach.
Konferencja jest współfinansowana ze środków projektu ABC multimodal realizowanego w ramach Programu Południowego Bałtyku Unii Europejskiej (www.abcmultimodal.eu) .
Prezentację wprowadzającą w tematykę konferencji wygłosi dr Piotr Kuropatwiński, wiceprezydent ECF.

Dr Randy Rzewnicki, z Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF), przedstawi doświadczenia z realizacji projektu Lifecycle, (www.lifecycle.cc) którego celem była promocja korzystania z roweru przez całe życie.
Szczegółowy program konferencji, warsztatów oraz formularz zgłoszenia udziału znajdziecie Państwo w załączeniu do zaproszenia lub na stronie internetowej: www.kongresmobilnosci.pl w zakładce karta gdańska/konferencje.

Zapisy i więcej informacji: http://www.skarzysko.pl/archiwum/1865-polska-mobilna.html

 

Tagi: konferencja , PUMA
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!