Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Kross wchodzi na rynek holenderski przejmując Multicycle

Kross wchodzi na rynek holenderski przejmując Multicycle

Data: 2017-02-22
Źródło: Informacja własna

Kross wchodzi na rynek holenderski przejmując MulticycleNasz największy producent rowerów przejął holenderską markę Multicycle z 40 letnią historią, która w listopadzie ubiegłego roku popadła w tarapaty. Tym samym rozpoczął się nowy rozdział w historii przasnyskiej firmy.

Multicycle

Multicycle to holenderska spółka z wieloletnią tradycją posiadająca w swojej ofercie miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne.

Obecnie w kolekcji firmy znajdziemy 5 modeli elektrycznych, a każdy  z nich posiada kilka wersji wyposażeniowych. W większości są to rowery z silnikiem umieszczonym w piaście koła oraz z akumulatorem zamontowanym na tylnym bagażniku. Kilka modeli posiada centralny motor. Cena waha się od 2800 do 3500 euro. 

Drugą najliczniej reprezentowaną klasą są rowery miejskie, gdzie znajdziemy 6 modeli - od 1000 do 1500 euro. 

Kross wchodzi na rynek holenderski przejmując Multicycle

Ciekawostką są trzy modele roweru typu tandem, w tym jeden wspomagany elektrycznie (w cenie 5000 euro).

Kross wchodzi na rynek holenderski przejmując Multicycle

Ostatnią grupą rowerów są trzy modele trekkingów, w tym jeden - Extreme za 3000 euro wyposażony w przedni i tylny bagażnik Tubusa, pełne oświetlenie oraz czternastobiegową piastę Rohloff.

Kross wchodzi na rynek holenderski przejmując Multicycle

W wielu swoich modelach rowerów producent stosuje hydrauliczne hamulce szczękowe firmy Magura.

Oficjalna informacja prasowa:

Dla Kross S.A. przejęcie istniejącej od 1977 roku marki Multicycle oznacza mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie. Jest to możliwość wykorzystania efektów synergii w sprzedaży i dystrybucji rowerów i akcesoriów sportowej marki Kross, stylowych rowerów miejskich Le Grand i zaawansowanych technologicznie rowerów elektrycznych i tradycyjnych Multicycle. Rok 2017 to rok dużych inwestycji dla Kross S.A., także w nowe technologie ulokowane w Przasnyszu.

Wraz z przejęciem, Multicycle otrzymuje szansę na odzyskanie wiodącej pozycji i rozwoju sprzedaży w Holandii i na rynkach zagranicznych. Inwestor z branży zapewnia holenderskiej spółce strategiczną stabilność i korzyści wynikające z ekonomii skali oraz szerokiej bazy technologicznej. Uruchomienie produkcji i sprzedaży planowane jest najbliższych tygodniach, a część byłych pracowników podjęła już pracę w Multicycle. Mimo, iż nowy podmiot prawny nie przejmuje zobowiązań poprzednika, nowy właściciel Multicycle planuje wznowienie serwisu dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać także dotychczasowi klienci.

Kross S.A. to największy polski producent rowerów z 27 letnim doświadczeniem. Firma ma w swojej ofercie wiele modeli w o różnym przeznaczeniu – górskich, szosowych, turystycznych, elektrycznych, miejskich i dla dzieci. Produkuje też akcesoria rowerowe. Łączna produkcja to 300 tys. rowerów rocznie eksportowanych do ponad 40 krajów. Od ponad 25 lat buduje silną pozycję na rynku dzięki skutecznym działaniom marketingowym i inwestowaniu w Kross Racing Team, aktualnie jeden z trzech najlepszych zespołów na świecie w kolarstwie górskim (wg punktacji UCI). Zawodniczka Kross Racing Team Maja Włoszczowska na rowerze Kross Level B+ zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro a ostatnio do zespołu dołączyła zdobywczyni Pucharu Świata XCO MTB z lat 2015 i 2016 Jolanda Neff.

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!