Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > MapaMap 6.3 - dla rowerzystów i turystów

MapaMap 6.3 - dla rowerzystów i turystów

Data: 2010-01-11
Źródło: mapamap.pl/

MapaMap to oprogramowanie do nawigacji przeznaczone dla urządzeń GPS typu PND (Personal Navigation Device) pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE oraz dla urządzeń Pocket PC i Smartphone pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile.

Najnowsza MapaMap 6.3, która ukazała się na rynku na początku grudnia ubiegłego roku, bardzo mocno stawia na turystykę. Zupełnie nową funkcjonalnością, jaką zyskali użytkownicy nawigacji jest dostęp do ponad 12 tys. km ścieżek rowerowych i ponad 17 tys. km szlaków turystycznych. Przy włączonym trybie "pieszym" MapaMap 6.3 oferuje możliwość nawigowania po szlakach i ścieżkach dla niezmotoryzowanych.

Użyteczną nowością jest także umieszczenie w MapieMap 6.3 rozszerzonej bazy noclegowej - ponad 18 tys. hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, kwater a także centrów SPA&Wellness. Uwzględnienie tak dużej liczby obiektów w systemie nawigacyjnym firmy IMAGIS to efekt bliskiej współpracy z serwisem eholiday.pl.

Najnowsza MapaMap 6.3, tak jak jej poprzednia wersja, dba także o bezpieczeństwo swojego użytkownika umożliwiając mu włączenie funkcji ostrzegania przed przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami takimi jak „czarne punkty” czy miejsca ustawiania fotoradarów. Z nowości, jakie wprowadza MapaMap 6.3 warto także wymienić:

  • Nowy „komputer pokładowy” prezentujący takie informacje jak: pozostała odległość do celu, czas dotarcia do celu, prędkość z jaką się poruszamy prędkość średnia i maksymalna, przejechana dotychczas odległość oraz czas, jaki spędziliśmy w drodze.
  • Alternatywny wygląd kokpitu nawigacji, teraz użytkownik będzie mógł wybrać z listy taki wygląd, jaki mu bardziej odpowiada.
  • Wprowadzona została funkcja ostrzegania o obowiązującym ograniczeniu prędkości przed zbliżaniem się do fotoradaru.
  • Wprowadzona została funkcja powiadamiania o aktualizacjach mapy, która informuje użytkownika o momencie, w którym dostępna jest już nowsza wersja map. Funkcję tę można oczywiście wyłączyć.
  • Zmiany w wyglądzie menu użytkownika - teraz obok słownych opisów każdego przycisku dodane zostały także symboliczne ikony, przyspieszających korzystanie z menu.
  • Zmodyfikowany został wygląd i działanie tak zwanego „sztucznego horyzontu” w widoku 3D, teraz niebo na horyzoncie przesuwa się płynnie wraz z użytkownikiem.
  • Menu kontekstowe dostępne na górze ekranu nawigacji zostało zaopatrzone w funkcję ukrywania.

Więcej informacji na stronie producenta: http://www.mapamap.pl/ »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!