Kamery GoPro robią ogromną furorę wśród osób uprawiających dyscypliny sportowe z dawką adrenaliny. To wymarzone produkty dla rowerzystów przemierzających dzikie bezdroża, alpinistów zdobywających nowe szczyty górskie czy fanów nurkowania. Oczywiście pod warunkiem, że fani ekstremalnych sportów lubią chwalić się swoimi osiągnięciami. Choć kamery sportowe opracowano z myślą o pracy w trudnych warunkach, nie zawsze potrafią sprostać niektórym zadaniom. Kręcenie filmów oraz wykonywanie zdjęć z ręki w czasie skomplikowanych akrobacji czy gwałtownych skrętów graniczy niemal z cudem. Dlatego warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria, dzięki którym korzystanie z kamery stanie się prostsze i pozwoli zapisywać fantastyczne obrazy. Wydatek jest stosunkowo niewielki, zaś filmy bądź zdjęcia zrobione podczas sportowych wyczynów mogą stać się przebojem na Facebooku, Instagramie czy You Tube.
W ostatnim czasie rekordy popularności biją zdjęcia selfie. Również sportowcy mogą zrobić sobie samodzielne ujęcie sylwetki w ciekawych sytuacjach. Jednak w tym celu potrzebny będzie monopad, czyli specjalny wysięgnik. Może to być „Selfie 90” firmy Hama. Monopad współpracuje ze z wszystkimi kamerami sportowymi GoPro. Teleskopowy wysięgnik można wydłużyć do wysokości 90 cm, zaś solidny uchwyt z pianką antypoślizgową zapewniają stabilny i mocny uścisk.
Osobną grupę akcesoriów tworzą różnego rodzaju elementy montażowe pozwalając przytwierdzić kamerę do odpowiedniego podłoża. Na półkach sklepowych można znaleźć mocowania do kierownic, kijków, a także części ciała. Uniwersalnym rozwiązaniem jest uchwyt na kierownicę roweru czy motocykla firmy Hama, który pasuje do prętów i rur o średnicy od 1,6cm do 4 cm. To idealne akcesorium zarówno dla fanów rowerowych eskapad, jak i narciarzy, osób uprawiających trekking itp. Trzykierunkowy wysięgnik, pozwalający na ustawienie dowolnego kąta nagrywania, otwiera nieograniczone możliwości przed twórcami fotek lub filmów.
Większość osób uprawiających ekstremalne dyscypliny sportu korzysta z kasków. Poza funkcją ochronną może on spełniać dodatkową rolę. Specjalny zaczep umożliwia umieszczenie kamery GoPro na kasku motocyklisty, rowerzysty czy narciarza. Kręcone w ten sposób filmy cechują się dynamiką i znakomicie oddają skalę trudności pokonywanej trasy. Uchwyt przytwierdza się do kasku za pomocą taśmy klejącej 3M. Producent zapewnia, że doskonale zdaje ona egzamin podczas obfitych opadów śniegu i deszczu. Alternatywą dla zaczepu na kask może być pas na głowę z uchwytem. Jego wewnętrzna część pokryta jest antypoślizgową gumowaną powłoką zapewniającą stabilność. Pasek można nosić na kasku lub bezpośrednio na głowie, a regulacja pozwala dostosować go do różnych rozmiarów. W zestawie znajduje się torba do ochrony sprzętu. Należy dodać, że w obu akcesoriach punkt rejestrowania znajduje się bardzo blisko poziomu widzenia.
Pas na klatkę piersiową to kolejny przedstawiciel akcesoriów do mocowania kamer GoPro. To uniwersalne akcesorium, które można polecić każdemu amatorowi sportów ekstremalnych. Największą zaletą tego rozwiązania jest bardzo łatwe i szybkie mocowanie zatrzaskowe. Podobnie jak w przypadku innych uchwytów użytkownik ma wolne ręce i pozostaje mu się skupić wyłącznie na jeździe.
Ceny mocowań GoPro z firmy Hama: