Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Nowa wersja kamery sportowej GoPro HERO 4 Black i Silver

Nowa wersja kamery sportowej GoPro HERO 4 Black i Silver

Data: 2014-10-14
Źródło: Informacja własna

GoPro oficjalnie zaprezentowało swoje kamery sportowe Hero4. Dostępne od 5 października, będą do wyboru w dwóch wersjach: Black i Silver. Obie debiutują w wersjach ultra HD z prędkością zapisu na poziomie 30 klatek na sekundę oraz z wbudowanym wyświetlaczem LCD.

HERO 4 Black

Kamera Hero 4 Black ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4k z prędkością 30fps – to 4 razy większa rozdzielczość niż 1080p (HD) oraz duży skok od poprzedniej wersji GoPro, która pracowała z prędkością 15fps przy tej rozdzielczości. Podobnie jak starsza siostra, nowa wersja Black może nagrywać 12-megapixelowe zdjęcia seryjne z prędkością 30 fps.

(full) GoPro HERO 4-gopro_hero_4_black_1.jpg

Wszystkie dostępne rozdzielczości:

  • 4K - 30 klatek/s
  • 2.7K - 50 klatek/s
  • 1440p - 80 klatek/s
  • 2080p - 120 klatek/s
  • 720p - 120 klatek/s

Nowy sensor obrazu użyty w wersji Black ma być dwa razy bardziej wydajny niż ten z Hero3+, a dźwięk ma rejestrować dwa razy większy zakres niż poprzednie urządzenia.

GoPro HERO 4Nowy, zintegrowany konwerter ADC (konwerter obrazu analogowego do cyfrowego) oznacza, że Hero 4 Black jest kompatybilna z dużo szerszym zakresem profesjonalnych mikrofonów zewnętrznych niskiej czułości, gdy podłączymy adapter na złącze 3,5mm (klasyczny mini jack).

GoPro HERO 4Dzięki nowemu automatycznemu trybowi dla słabego oświetlenia, Hero4 inteligentnie dostosowuje ustawienia bazując na warunkach oświetleniowych, pozwalając na przemieszczanie się pomiędzy jasnym i ciemnym środowiskiem, bez konieczności zmiany ustawień kamery. Tryby Night Photo i Night Lapse oferują konfigurowane ustawienia aż do 30 sekund, np. do robienia zdjęć nocnego nieba itp.Pojawiły się również nowe ustawienia dla ręcznej kontroli kolorów, limitu ISO oraz ustawienia ekspozycji dla zdjęć i video. Dzięki załączonej obudowie urządzenie jest wodoszczelne do głębokości 40m.

Nowa wersja powinna być łatwiejsza w obsłudze od poprzednich dzięki nowemu dedykowanemu przyciskowi, który pozwala na szybki dostęp do ustawień kamery. Podobnie, nowy tryb QuickCapture pozwala na włączenie urządzenia oraz automatyczne rozpoczęcie nagrywania jednym przyciskiem (naciśnij raz, by rozpocząć nagrywanie, naciśnij i przytrzymaj przez 2 sekundy żeby zrobić serię zdjęć poklatkowych).

Hero4 Black ma wbudowany moduł WiFi oraz Bluetooth w standardzie.

Hero4 Black – w pudełku znajdują się:

  • standardowa obudowa wodoszczelna do 40m
  • wymienne tylne drzwiczki
  • akumulator
  • zestaw uchwytów (płaskie, zakrzywione), trzykierunkowe ramię, szybko wypinalne klamry
  • kabel USB

Hero4 Silver

Wersja Silver nie oferuje nagrywania 30fps z rozdzielczością 4k, ale za to ma wbudowany wyświetlacz LCD. Wyświetlacz jest pierwszym tego rodzaju w GoPro i może być używany do kadrowania ujęć i do podglądu zarejestrowanego materiału, jak również jako wyświetlacz dotykowy pomagający w nawigacji po menu i ustawieniach kamery.

(full) GoPro HERO 4-gopro_hero_4_silver_2.jpg

HERO4 Silver oferuje również te same tryby dla słabego oświetlenia oraz zdjęć poklatkowych, co jego droższy brat, również ma opcję QuickCapture, łączność WiFi i Bluetooth, a także kompatybilność z zewnętrznymi mikrofonami.

W pudełku znajduje się to samo, co w Hero4 Black.

GoPro HERO 4GoPro HERO 4GoPro HERO 4GoPro HERO 4GoPro HERO 4

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!