Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Finał rowerowej akcji charytatywnej: Podróż dla innych

Finał rowerowej akcji charytatywnej: Podróż dla innych

Data: 2015-08-19
Źródło: Informacja prasowa

Warto dążyć do celu, zwłaszcza wtedy, gdy jego realizacja wiąże się z zaangażowaniem w pomoc innym. Dowiedli tego trzej uczestnicy rowerowej akcji charytatywnej, którzy pokonując przeszkody, słabości, zmęczenie i dystans 880 km na rowerach, zrealizowali cel swojej czterodniowej „Podróży dla Innych”.

Finał rowerowej akcji charytatywnej: Podróż dla innych

„Podróż dla innych” to inicjatywa charytatywna na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci – Natalii i Kacpra, zorganizowana we współpracy z fundacjami Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim. Pomysłodawcami oraz realizatorami akcji byli pasjonaci dwóch kółek, Edwin Osiecki i Paweł Matczyński, menadżerowie firmy DHL Express oraz wieloletni jej klient Stanisław Wojtanek, którzy dla dzieci przejechali na rowerach trasę od Tatr po Hel w ciągu 4 dni w dniach 12-15 sierpnia br. Rowerową „Podróż dla Innych” wspierali pracownicy DHL, sponsorzy - Kinnarps, Proeko, Agap i Elint, a także firma DHL Express (Poland) oraz wiele osób i organizacji, którym bliska jest pomoc innym.

Finał rowerowej akcji charytatywnej: Podróż dla innych

Głównym celem rowerowej wyprawy było zebranie środków pieniężnych na finansowanie leczenia dwojga podopiecznych fundacji Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim – Natalii i Kacpra. Kacper, który cierpi na porażenie mózgowe jest pacjentem hospicjum domowego St. Vincent Medical Center. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżka ortopedycznego dla niego oraz urządzenia medycznego ułatwiającego odkrztuszanie. Szczególnej pomocy wymaga również podopieczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogumiłku - Natalka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zebrane środki pozwolą sfinansować koszty jej leczenia, na które nie stać jej rodziców z powodu trudnej sytuacji materialnej.

Rowerzyści pokonując codziennie średnio 220 km, przemierzyli w ciągu 4 dni trasę z Bukowiny Tatrzańskiej przez Nakło, Łęczycę i Tleń aż na Hel.

„To była wyczerpująca podróż, ale przede wszystkim niezwykle emocjonująca i budująca. Podczas tych czterech dni spotkaliśmy się z sympatią i życzliwością wielu osób, które bezinteresownie pomagały nam na wiele sposobów. Nasze aktywne zaangażowanie w tą akcję wzbudzało szerokie zainteresowanie, a jednocześnie przekonało do tego, że kręcąc na rowerach setki km, naprawdę chcemy pomóc potrzebującym i zachęcić innych do przyłączenia się. Bo nie ważne jak, ważne, że pomagamy. Bo warto pomagać.” – powiedział Stanisław Wojtanek, wieloletni klient firmy DHL Express i uczestnik akcji „Podróż dla Innych”.

Finał rowerowej akcji charytatywnej: Podróż dla innych

Zdaniem Marty Zagrodzkiej, członka zarządu Fundacji DHL – Dostrzegamy Innych Ludzi, a na co dzień kierownika ds. Zarządzania Informacją Wewnętrzną w DHL Express, angażowanie się w pomoc innym daje ogromną satysfakcję i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań na rzecz potrzebujących. „Aktywny udział w rowerowej akcji trzech śmiałków - Edwina, Pawła i Staszka – wzbudza podziw i szacunek. Zrealizowanie z takim rozmachem wyprawy rowerowej było nie tylko wielkim wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym, ale wymagało od samych uczestników determinacji, wielu poświęceń i wysiłku. Im się udało - zmierzyli się ze swoimi słabościami, pokonali prawie 900 km i zrealizowali najważniejszy cel z myślą o potrzebujących pomocy”.

Chociaż rowerowy etap „Podróży dla Innych” został zakończony, to wciąż trwa akcja zbierania środków na leczenie Natalii i Kacpra. Do tej pory w pomoc dla dzieci, oprócz sponsorów, zaangażowało się wiele firm oraz osób prywatnych.
Zbiórka pieniężna potrwa do końca sierpnia br. W tym czasie podopiecznych akcji „Podróż dla Innych” może wesprzeć każdy, wpłacając dobrowolne sumy na konto Fundacji „Dostrzegamy Innych Ludzi” z dopiskiem: „akcja Podróż dla Innych”:

Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” Bank CitiHandlowy:47 1030 0019 0109 8530 0043 3352.

Informacje o fundacjach

Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim”
Założona w 2007 r. Fundacja „Jedni Drugim” jest inicjatywą ludzi dobrej woli, dla których los innych nie jest obojętny. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy przewlekle i nieuleczalnie chorym poprzez dostarczanie chorym specjalistycznego sprzętu lub aparatury medycznej, dzięki której oni sami oraz ich rodziny mogą, w miarę możliwości, normalnie funkcjonować w sytuacji, w której zostali postawieni. Częstokroć, przekazane przez fundację dary, są jedyną szansą dla chorych na względnie aktywne oraz godne przeżycie ostatnich chwil oraz podniesienie komfortu bytowania przewlekle chorym (www.jednidrugim.pl).

Fundacja DHL Dostrzegamy Innych Ludzi
Fundacja DHL powołana została w 2012 roku z inicjatywy pracowników DHL Express od wielu lat udzielających się na rzecz wolontariatu. Od tego czasu realizuje w Polsce ogólnopolskie i lokalne programy z zakresu pomocy społecznej i charytatywnej na rzecz dzieci i młodzieży, opieki zdrowotnej i wolontariatu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także z zakresu edukacji ekologicznej oraz ochrony środowiska. W swoim dorobku ma zarówno autorskie programy prowadzone indywidualnie, jak również współpracę z polskimi i międzynarodowymi instytucjami społecznymi (ww.dhl-fundacja.pl).

Sylwetki uczestników rowerowej wyprawy „Podróż dla Innych”

Edwin Osiecki czas dzieli między obowiązki służbowe i wszechstronne zainteresowania. Jest pasjonatem nurkowania, żeglarstwa i wspinaczki wysokogórskiej. Z organizacją DHL związany od 2003 roku, a od 2009 roku jest wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland). W 2007 roku był jednym z założycieli Fundacji Jedni Drugim, a obecnie pełni funkcję prezesa zarządu.

Paweł Matczyński, poprzez aktywność sportową potrafi łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pomagać innym, jeśli jest tylko taka możliwość. Uprawia żeglarstwo, windsurfing, kolarstwo i to zarówno MTB jak i szosowe. W firmie DHL pracuje od 1996 roku, a od 2012 jest dyrektorem Wsparcia Operacji DHL Express (Poland).

Stanisław Wojtanek to wieloletni klient firmy DHL Express (Poland), a prywatnie miłośnik gór, zarażający tą miłością innych. Od zawsze związany z Bukowiną Tatrzańską. Kocha aktywność ruchową, a przede wszystkim sporty ekstremalne, m.in. motorowe. Znajomi mówią o nim człowiek gór i przyjaciel o wielkim sercu.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!