Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Nowe opony zimowe Schwalbe

Nowe opony zimowe Schwalbe

Data: 2008-01-06
Źródło: Informacja własna

Miłośników zimowej jazdy na jednośladach ucieszą z pewnościa dwa nowe produkty przygotowane przez niemiecka firmę Schwalbe. Pierwszy to nowa odmiana słynnych Marathonów, które na rynku rowerowych pojawiły się 24 lata temu. Opony z tej grupy (Supreme, XR, Racer, Cross, Marathon) są uznawane przez wielu rowerzystów jako jedne z najlepszych szczególnie na dalekie wyprawy. Topowy model: Marathon XR kosztuje co prawda aż 130 zł za sztukę ale dzięki technologii TravelGuard na którą składa się specjalny pas wykonany z Aramidu jest prawie nieprzebijalną. Doceniają to szczególnie podróżnicy odwiedzający dalekie pustynne kraje, gdzie o ostre i twarde kolce krzewów nietrudno.

Podobnej solidności możemy sie zatem spodziewać po nowym produkcie firmy Schwalbe - Marathon Winter. Jest to opona przeznaczona na zimowe warunki, na nawierzchnie oblodzone oraz pokryte śniegiem. 240 kolców jest umieszczonych tak, że ich działanie jest najlepsze przy minimalnym ciśnieniu powietrza w oponie. Jeśli natomiast opona zostanie napompowana do maksymalnego ciśnienia, jest możliwa jazda po twardej nawierzchni pozbawionej lodu i śniegu (czyli np. asfalcie). Takie rozwiązanie pozwala na uniwersalne użycie produktu. Kolce mają rdzeń z ekstremalnie odpornego na zużycie węglika wolframu, a korpus główny wykonany jest z ocynkowanej stali. Marathon Winter będzie dostępny w rozmiarach: 20 x 1.60, 26 x 1.75, 28 x 1.35, 28 x 1.60. Wersja opony do rowerów górskich (26") waży prawie kilogram (950 g). Cena opony - około 130 zł

Kolejna nowością jest udoskonalony model znanego już Ice Spiker'a, czyli Ice Spiker Pro. Dodano nieco kolców (361 zamiast 304) oraz... obniżono wagę z 980 do 695 gramów !. Tak niska wage uzyskano między innymi przez zastosowanie nowych kolców - rdzeń wykonany z węglika wolframu jest odziany w aluminiowy korpus. Oczywiście cena znacznie wzrosła. Za "normalnego" Ice Spikera zapłacimy 150 zł, a za wersję Pro aż 250 zł.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!